1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Autogāze – būtiskākās priekšrocības auto īpašniekiem

Blogā mēs lielākoties runājam par autonomajām gāzes apkures sistēmām, kas paredzētas ārpilsētas mājām. Taču jāsaka, ka mūsu uzņēmums nodarbojas ne tikai ar ēku gazifikāciju, bet arī plaši importē un visā valstī pārdod autogāzi.

Neskatoties uz to, ka par šo tēmu Latvijā tiek daudz runāts un rakstīts, mēs ļoti bieži redzam, ka šoferi neizprot, kādas priekšrocības sniedz mašīnas aprīkošana ar gāzes iekārtu. Šajā rakstā mēģināsim vēlreiz par to pastāstīt.

Ekonomija

Eiropieši ir taupīgi cilvēki. Viņi ātri saprata, ka atšķirībā no dārgā benzīna, ietaupījums, lietojot gāzi, ir pārāk liels, lai to ignorētu. Rezultātā visā Eiropā šodien ir izveidojies gāzes uzpildes staciju tīkls, šis tirgus visu laiku aug, pieaugot arī automašīnu skaitam. Piemēram, Vācijā darbojas vairāk nekā 7000 uzpildes staciju, un to skaits nemitīgi palielinās.

Jā, gāzes patēriņš ir lielāks nekā benzīna patēriņš. Vidēji – par 5-10%. Proti, ja jūsu mašīna pilsētā tērē 10 litrus benzīna uz 100 km, tad gāzes patēriņš būs 10,5-11 litru. Taču šis palielinājums nav būtisks, ja salīdzina ar cenu starpību;:gāze ir 45-50% lētāka.

Ja tas jūs nav pārliecinājis, pamēģiniet veikt aprēķinus, izmantojot kalkulatoru, piemēram, šo.

Izmantojot šo speciālo kalkulatoru, var redzēt, cik jūs ietaupīsiet mēnesī un gadā, un pēc cik ilga laika jūsu izdevumi gāzes iekārtas uzstādīšanai atmaksāsies. Parasti tam ir nepieciešams ne vairāk par gadu (līdz divpadsmit mēnešiem).

Jūsu mašīnas motora garā dzīve

Tā ir patiesība. Atšķirībā no benzīna, gāzei ir virkne priekšrocību, kuras pagarina jūsu mašīnas motora dzīvi. Pirmkārt, pats dzinējs darbojas stabilāk un vienmērīgāk, jo gāzes oktānskaitlis ir augstāks, gāze arī vienmērīgāk sadeg.

Darbojoties ar gāzi, dzinējā labāk saglabājas eļļas, jo nav benzīna agresīvās iedarbības. Tādējādi eļļu var mainīt retāk, mašīnas cilindri kalpo ilgāk, arī eļļas patēriņš kopumā samazinās.

Gāzei nav piemaisījumu, kas varētu negatīvi iespaidot dzinēju. Nav sēra, svina kā benzīnā, kas ar laiku saārda dzinēja sadedzes kameras.

Starp citu, runājot par papildus priekšrocībām, nevar aizmirst arī par gaitas dubulto rezervi. Tagad jums ir nevis viena tvertne, bet gan divas: gāzei un benzīnam. Lielākoties bez papildus uzpildes ar to var nobraukt līdz 1500 kilometriem.

Ekoloģiskums

Mēs nevaram nepieminēt arī šo raksturlielumu. Gāze ir daudz ekoloģiskāka nekā benzīns. Kā jau minēts, gāze nesatur kaitīgus piemaisījumus, kuri vēlāk nokļūst atmosfērā. Pēc sadegšanas izplūdes gāzes lielākoties satur tvaikus un nedaudz CO2. Tās nesatur sēru un aldehīdus, kuri nodara ļoti lielu kaitējumu atmosfērai, dabai un mūsu veselībai.

Jā, gāzes iekārtas uzstādīšanai ir nepieciešami ieguldījumi. Taču šīs investīcijas ātri atmaksāsies un nesīs jums peļņu, proti, vairāk varēs ietaupīt naudu par degvielu. Plašāk par mūsu autogāzi un uzpildes stacijām lasiet šeit.