1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Mūsdienu ekomājas

Modernajā pasaulē rūpes par dabu kļūst aizvien būtiskākas. Visiem jau ir zināms priedēklis EKO. Bet vai esat kaut ko dzirdējuši par ekomājām?

Mūsdienu ekomājas

Ekomāju vai „zaļo ēku” celtniecībā parasti izmanto drošus dabīgos materiālus. Piemēram, ekomājas ārējai apdarei izmanto mālu un koku, iekšējai apdarei - tikai papīra tapetes vai dabīgos audumus. Tā tiek darīts ne tikai personīgu apsvērumu vai vides aizsardzības dēļ. Patiesībā šie materiāli kontrolē mitruma līmeni ēkā. Turklāt tie nesatur kaitīgus piemaisījumus un mākslīgas piedevas, tā saglabājot ekomājas iemītnieku veselību. Šīs mājas nodrošina maksimāli tīru vidi elpošanai un lieliski noder visiem, kuriem grūti elpot piesārņotā gaisā.

autonomija mūsdienu māju

Vēl viena ekomāju atšķirība: iemītnieku komforta nodrošināšanai izmato alternatīvus apkures avotus. Tie ne tikai ne tikai taupa dabas resursus, bet arī saglabā apkārtējo vidi.

Saules baterijas ir nozīmīgākais un populārākais alternatīvais enerģijas avots ekomājām.

māja ar saules paneļiem

Saules baterijas, izmantojot saules enerģiju, ražo mājai nepieciešamo siltumu un elektrību. Ja rodas jautājums, ko darīt, ja dienas ir apmākušās, varam pastāstīt, ka Latvijā ir pietiekama saules aktivitāte. Saules baterijas savas funkcijas var pildīt pat tad, ja debesis ir apmākušās vai līst lietus. Latvijas apstākļos saules bateriju sistēma, kuras jauda ir 1 kW, gadā var saražot 1000 kWh elektroenerģijas, pat ievērojot visas lietainās un apmākušās dienas.

Otrs, visiem zināmais alternatīvais enerģijas avots ir vēja ģeneratori.

Vēja ģeneratori vai vējdzirnavas spēj saražot ārkārtīgi daudz elektroenerģijas. Tomēr jāpiebilst, ka, uzstādot vēja ģeneratoru, var rasties vairākas problēmas. Pirmkārt, lai vēja ģenerators būtu izdevīgs, jūsu dzīvesvietā vējam ir jāpūš stabili un regulāri. Otrkārt, tas prasa lielus ieguldījumus. Treškārt, uzstādīšanai ir nepieciešama pašvaldības atļauja. Ceturtkārt, vēja ģeneratoram jāatrodas vismaz 200 metru attālumā no jūsu kaimiņiem.

vēja turbīnas, lai radītu elektrichesvta

Protams, enerģijas avots izvēle ir ikviena privāta lieta, taču varam ieteikt patiešām ļoti rūpīgi apsvērt, vai jums ir nepieciešams vēja ģenerators.

Svarīgs fakts. Pateicoties īpašiem būvniecības paņēmieniem, ekomāja ļauj ietaupīt iegūto siltumu un elektroenerģiju, tā samazinot tēriņus. Tas notiek, pateicoties dizainam, kurš aukstā laikā saglabā siltumu, bet karstā - atvēsina māju. Svarīgākais noteikums: panorāmas logiem un balkoniem ir jāatrodas ēkas dienvidu pusē. Tas palīdzēs mājā uzturēt istabas temperatūru.

Vēl viens ekomājas nosacījums: tai ir jābūt labai siltumizolācijai. Attēlā var labi redzēt, ka pareizi izolētā mājā siltums neizplūst pat caur logiem.

Šie vienkāršie noteikumi ļauj ekomāju iemītniekiem ietaupīt līdz pat 80% enerģijas, samazināt izdevumus, vienlaikus nezaudējot mājokļa kvalitāti un komfortu.

Starp citu, mēs jau reiz rakstījām, ka jebkurā gadījumā mājas siltināšana ir svarīga, iesakām vēlreiz pārlasīt mūsu rakstu.

Faktori, kas ietekmē siltuma zudumus jūsu mājā

Protams, Eiropā ekomājas tikai tagad sāk kļūt populāras. Reizēm tās dēvē par nākotnes mājām. Ja jūs vēl neesat gatavi tik kardināli pārveidot savu māju, taču vēlaties būt tuvāk dabai un kļūt neatkarīgāki, iesakām pievērst uzmanību Intergaz autonomajai gāzes apgādes sistēmai. Tajā izmanto sašķidrināto gāzi.

Apkure ar sašķidrināto gāzi ir:

  • Jūsu neatkarība;
  • Rūpes par ekoloģiju un jūsu veselību;
  • Vairāk brīva laika un daudz kas cits.
Par to, ka apkure ar sašķidrināto gāzi ir absolūti ekoloģiska, var izlasīt šeit:

Ekoloģija un apkure ar sašķidrināto gāzi

Plašāku informāciju par to, kā tas darbojas un kādas ir priekšrocības, var atrast mūsu interneta vietnē.