1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Kā nokrāsot mājas griestus un sienas.

Kādā no mūsu iepriekšējiem rakstiem mēs jau mazliet runājām par telpu iekšējo apdari. Šodien mēs vēlamies plašāk pastāstīt par iekšējo apdari, aplūkojot iekštelpu sienu un griestu krāsošanu. Krāsa ir universāls apdares materiāls, kas ļauj izveidot vislabāko risinājumu jebkurai telpai mājā. Vēl viena priekšrocība - krāsotas sienas un griesti ir viegli kopjami, tie ilgāku laiku saglabā savu sākotnējo izskatu.

Sienu krāsošana

ka-nokrasot-majas-griestus-un-sienas-1

Vispirms aplūkosim krāsotu sienu priekšrocības un trūkumus, proti, to, ko jūs iegūsiet parasto tapešu vietā izvēloties krāsotas sienas.

 Krāsotu sienu priekšrocības

 • Pirms sienu krāsošanas jums nāksies tās ļoti kvalitatīvi sagatavot. Proti, izlīdzināt, aizdarināt visas plaisas un spraugas un izdarīt vēl daudz ko citu. Šis process būtiski nostiprinās sienas, un jūs ilgu laiku varēsiet par tām neuztraukties.
 • Krāsotas sienas ir viegli atjaunot. Pietiek piekrāsot vietas, kuras ir nedaudz „jāatsvaidzina”. Šāds neliels remonts neprasīs daudz laika un lielus tēriņus.
 • Krāsotas sienas ir viegli notīrīt. Pateicoties tam, ka tās var mazgāt ar ūdeni, ir notīrāmi praktiski jebkuri netīrumi.
 • Pēc sienu nokrāsošanas jūs varēsiet neuztraukties par to, ka ar spēlēšanos aizrāvies mazulis tās sabojās.
 • Dažādi krāsu toņi un faktūra palīdzē jums mājā izveidot visneparastāko interjeru.
 • Krāsotas sienas ļaus jums uz ilgāku laiku aizmirst par jaunu remontu. Ja pareizi tās kopsiet, sienas saglabās savu brīnišķīgo sākotnējo izskatu vairāk nekā desmit gadus.

Krāsotu sienu trūkumi

Sienu sagatavošana krāsošanai prasa diezgan lielu piepūli. Ideālā variantā būtu vērts noalgot speciālistu, tādējādi visi darbi būs izpildīti pareizi. 

 • Sākotnējai neapstrādātu sienu krāsošanai ir nepieciešama zināma pieredze. Ja neesat pārliecināts, ka pats varēsiet to paveikt, labāk uzaiciniet krāsošanas meistaru.
 • Krāsotas sienas pievelk sīkus netīrumus un putekļus. Jums vajadzēs tās regulāri mazgāt.
 • Krāsotas sienas ir visai izturīgas pret mehāniskiem bojājumiem. Diemžēl tās nav triecienizturīgas.
 • Ja jūs nevēlaties redzēt savā mājā garlaicīgas vienkrāsainas sienas, tad jāņem vērā, ka apdarei būs nepieciešami lielāki tēriņi.

Tātad, ja ir izvērtētas visas priekšrocības un trūkumi, un pieņemts lēmums, ka vēlaties nokrāsot sienas savā mājā, jums ir jāgatavojas trīs galvenajiem apdares posmiem: 

 • sienu izlīdzināšanai un nelielu defektu novēršanai - špaktelēšanai;
 • sienu pārklāšanai ar grunti, kas aizsargā no mitruma un pelējuma;
 • gala apdarei, proti, noslēdzošajā posmā istabu dekorē ar jūsu izvēlēto krāsu.

Uzsākot noslēdzošo posmu – sienu gala apdari, jāatceras, ka katrai mājokļa telpai ir piemērota noteikta veida krāsa.

Viesistabas un guļamistabas krāsošana

Izvēloties krāsu viesistabai vai guļamistabai, vislabākā izvēle būs nodilumizturīga krāsa. Tas nepieciešams, jo šajās telpās mēbeles bieži tiek izvietotas pie sienas. Īpaši par to jādomā viesistabā, kurā pulcējas draugu kompānijas. Ja runā par krāsas mitrumizturību, tad guļamistabai un viesistabai tā vispār nav obligāta, atšķirībā no vannas istabas.

Vannas istabas sienu krāsošana

Vēl pavisam nesen speciālisti neieteica vannas istabas sienas apdarināt ar krāsu. Tika uzskatīts, ka krāsa paaugstināta mitruma vidē ātri noslāņojas, bet uz sienām veidojas sēnīte un pelējums. Taču šodien sienas krāsošanai paredzētie materiāli vairs neatbilst šiem stereotipiem. Būtiski ir izvēlēties mitrumizturīgu špakteli, kura paredzēta īpaši telpām ar paaugstinātu mitrumu. Ja rūpīgi un pareizi sagatavosiet sienas un izvēlēsieties piemērotu krāsu, nebūs jābaidās no tā, ka krāsa sāks noslāņoties un remonts nebūs izdevies.

Virtuves un priekšnama sienu krāsošana

Priekšnams parasti atrodas līdzās virtuvei, turklāt šīs telpas sienas bieži cieš no mehāniskas iedarbības, pie tām atbalsta priekšmetus, atbalstās kaut ko gaidot. Tieši tādēļ mēs abas šīs telpas apvienojām vienā grupā. Šo telpu apdarei izmantotās krāsas nedrīkst uzsūkt smakas, tām jābūt viegli mazgājamām un noturīgām pret dažādiem mehāniskiem bojājumiem.

Krāsu veidi

ka-nokrasot-majas-griestus-un-sienas-2

Telpu krāsošanai parasti izvēlas šādas krāsas: 

 • ūdens emulsiju;
 • alkīda krāsu;
 • epoksīda krāsu;
 • poliuretāna krāsu.

Ūdens emulsijas krāsa ir daudzu meistaru favorīte. Tā diezgan ātri žūst, un sienas, kas ir nokrāsotas ar šādu krāsu, ir gatavas ekspluatācijai jau pēc dažām stundām. Vēl viena ūdens emulsijas priekšrocība ir tā, ka šai krāsai nav nepatīkamas ķīmiskas smakas un tā ir hipoalergēniska, proti, jūs varat būt pārliecināts, ka jūsu un jūsu mājinieku veselība ir drošībā. Krāsas sagatavošanai ir nepieciešams tikai ūdens, tās toni var izveidot patstāvīgi, sajaucot dažādu krāsu pigmentus. Uzklāt ūdens emulsijas krāsu ir ļoti vienkārši. Krāsu, kurai pievienots pigments vajadzīgajā toņi, rūpīgi sajauc un uzklāj, izmantojot plūksnainu rullīti, stūros un grūti pieejamās vietās krāsu uzklāj ar otu., Vēl viena šīs krāsas priekšrocība ir tā, ka, ja ir jāklāj divas vai trīs kārtas, jums nebūs jāgaida, līdz nožūst iepriekš uzklātā kārta. Alkīda krāsu var izmantot gan krāsošanas darbiem telpās, gan arī ārējo elementu krāsošanai. Šī krāsa ir izturīga pret agresīvu iedarbību, tieši tādēļ to neietekmē mitrums un augstas temperatūras, kas mēdz būt virtuvē. Alkīda krāsas ilgu laiku nezaudē savu sākotnējo spilgto toni. Uzklāt alkīda krāsu ir mazliet grūtāk nekā ūdens emulsiju. Tas ir tādēļ, ka krāsai ir daudz blīvāka tekstūra. Šī krāsa ir jāklāj vismaz divās kārtās. Pirmo kārtu vienmēr klāj ar otu. Pirmo kārtu klāj zigzagā un izlīdzina uz visām pusēm. Otru kārtu klāj ar rullīti līdzenā, vertikālā kārtā. Ja tiek plānots klāt trešo kārtu, tad krāsu klāj horizontāli (ceturto kārtu – atkal vertikāli, u.t.t.) Pirms jaunas kārtas uzklāšanas obligāti ir jānogaida līdz izžūst iepriekšējā kārta. Poliuretāna un epoksīda krāsām ir paaugstināta mitrumizturība. Šo krāsu lielākais trūkums ir samērā augstā cena. Tomēr izvēloties šāda veida krāsas, jūs izvēlaties ilgu ekspluatāciju. Agrāk telpas, kurās ir paaugstināts mitruma līmenis, lietoja arī eļļas krāsu. Eļļas krāsa žūst ilgāk nekā diennakti, tai ir nepatīkama smaka. Krāsa diezgan ātri plaisā un to ir grūti notīrīt no sienas. Turklāt eļļas krāsa ir toksiska un to neiesaka lietot telpās.

Matēta vai spīdīga krāsa?

ka-nokrasot-majas-griestus-un-sienas-3

Visas tirgū piedāvātās krāsas var iedalīt pēc spīduma pakāpes. Tiek izšķirtas vairākas krāsu spīduma pakāpes. 

 1. Matēta krāsa. Labi piemērota telpām, kur jānomaskē nelīdzenas sienas. Matēta krāsa neder telpām, kuras var kļūt netīras, jo to nelabvēlīgi ietekmē ūdens un mazgāšana.
 2. Pusmatēta krāsa. Atšķirībā no matētām krāsām, tām piemīt neliels, teju saredzams spīdums.
 3. Krāsa ar satīna efektu. Noslēpj virsmas defektus, tai ir zīdaini matēta tekstūra, taču krāsa var kopt ar ūdeni.
 4. Pusspīdīga krāsa. Ūdensizturīga un izturīga krāsa, kas ir piemērota telpām ar augstu mitruma un netīrumu līmeni.
 5. Spīdīga krāsa. Tā ir visizturīgākā un ilgmūžīgākā krāsa. Taču ir jāuzmanās, izvēloties šāda veida krāsu. Tā atklāj sienas trūkumus. Tādēļ, ja telpu apdarei izvēlēsieties spīdīgu krāsu, jums būs labi jāsagatavo sienas.

Kas ir sienu teksturēšana?

ka-nokrasot-majas-griestus-un-sienas-4

Sienu teksturēšana ir lieliska iespēja piešķirt istabai neatkārtojamu izskatu. Sienu teksturēšanas process ir visai vienkāršs, taču prasa pacietību. Šim nolūkam parasti izmanto īpašu glazūru. To var uzklāt ar otu vai audumu. Izšķir sauso teksturēšanu – ar šo paņēmienu glazūru uzklāj ar otu, pēc uzkāšanas ar audumu veido nospiedumus.Kā arī mitro paņēmienu – glazūru uzreiz uzklāj ar audumu. Ir vēl viens teksturēšanas paņēmiens – iekrāsošana. Šādā gadījumā ar audumu pārvelk pāri glazūras virsmai noteiktā virzienā. Īpašu uzmanību teksturēšanas gadījumā jāpievērš stūriem, tos krāsojot vislabāk izmantot mazas otiņas. Teksturēšana palīdzēs izveidot neticamu interjeru, kas atbilst jūsu gaumei un izdaiļos jebkuru telpu mājā.

Griestu krāsošana

ka-nokrasot-majas-griestus-un-sienas-5

Mēs jau rakstījām par vienu no griestu apdares veidiem. Par to jūs varat lasīt mūsu interneta vietnē. Griestu apdare ir viens no remonta vissarežģītākajiem posmiem. Griestu balsināšana ir sena pagātne, šodien visai populārs griestu apdares veids ir to krāsošana ar ūdens emulsiju. Krāsoti griesti ilgāk saglabā savu izskatu, tie ir viegli kopjami un tos var ātri atjaunināt, piekrāsojot atsevišķas vietas. Griestu krāsai – emulsijai var būt dažādas piedevas. Piemēram, jūs varat sastapties ar šādu piedāvājumu: 

 • Polivinilacetāta krāsa. Tā ir visvienkāršākā un lētākā emulsijas krāsa, kuru var lietot tikai sausās telpās, tīrīt šādi nokrāsotus griestus ar ūdeni ir kategoriski aizliegts.
 • Akrila krāsa. Vispopulārākais emulsijas krāsas veids. Šāda veida krāsai piemīt paaugstināta mitrumizturība. Griestus, kuri apdarināti ar akrila krāsu, drīkst mazgāt.
 • Lateksa krāsa. Tā ļaus jums iegūt ideālu virsmu, kuru var mazgāt. Lielākais trūkums ir augstā cena.
 • Silikona krāsa. Izvēloties šo variantu, jums pirms krāsošanas virsma nebūs jāgruntē. Šī veida krāsa ir ideāli piemērota virtuvei un vannas istabai, jo tai ir laba tvaikcaurlaidība. Šāda krāsa arī aizsargā virsmu no sēnītēm un pelējuma.

Svarīgs padoms. Ja pērkat krāsu gada aukstajā laikā, pajautājiet pārdevējam, kādā noliktavā tā ir glabāta. Ilga glabāšana aukstā neapkurinātā noliktavā maina krāsas struktūru, un, kad tā atkusīs, jums būs krāsa, kuru vairs nevarēs lietot. Griesti vispirms ir jāsagatavo, atbrīvojot tos no vecās apdares. Tas nozīmē, ka jums ir jāgatavojas ilgam vecās krāsas vai krīta noņemšanai. Pēc tam virsmu ir vērts nomazgāt ar ziepēm. Pēc attīrīšanas griestus izlīdzina ar špakteli, noslīpē un noklāj ar grunti. Griestu krāsošanu ir jāsāk ar stūriem un savienojuma vietām. Vispirms krāso stūri, kas atrodas vistālāk no ieejas telpā. Stūrus un savienojuma vietas krāso ar platu otu. Pēc tam ar rullīti nokrāsu pārējo griestu daļu. Pirmo krāsas kārtu vienmēr klāj perpendikulāri logam, otro – tam paralēli. Trešo kārtu klāj loga virzienā. Pirms katras jaunas kārtas uzklāšanas jānogaida, līdz iepriekšējā ir nožuvusi. Tam var būt nepieciešamas apmēram desmit stundas. Ja jums ir jānokrāso apmesti griesti, tad jūs varat izmantot īpašu krāsu smidzinātāju. Krāsu smidzinātāja lietošana ļaus jums uzklāt krāsu vienmērīgā plānā kārtā. Pirms smidzinātāja izmantošanas iesakām mazliet patrenēties. Iesakām jums noskatīties šo īso video, kurā stāstīts par to, kā izvēlēties krāsu griestiem un tos nokrāsot. Sienu un griestu krāsošana ļaus jums mājā izveidot unikālu un neatkārtojamu dizainu. Tāpat neaizmirstiet par to, ka ērtai mājai ir jābūt ne vien glītai, bet arī siltai. Lai jūs varētu izvēlēties vispiemērotāko apkures veidu, iesakām jums izlasīt mūsu rakstu, kurā mēs salīdzinām malkas apkuri un sašķidrinātās gāzes apkuri.