1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Mājas iekšējā apdare.

Šodien rubrikā „Būvniecības padomi” mēs runāsim par mājas iekšējo apdari. Mēs jau stāstījām par to, kā mājā veikt remontu un to labiekārtot. Piemēram, rakstījām par silto grīdu priekšrocībām.

Mēs vēlamies apkopot vienuviet visus padomus par mājas iekšējo apdari. Tas jums palīdzēs ātri un kvalitatīvi paveikt visus plānotos darbus. Mājas iekšējā apdare ir svarīgs un nepieciešams remonta posms. Apdare ne tikai rotā interjeru, bet arī siltina un nostiprina jūsu mājas sienas.

Vispirms ir jānosaka, cik apjomīgi darbi jūs sagaida. Ja māja ir tikko uzcelta, tad iekšdarbi būs krietni apjomīgāki. Jums būs jāveic nopietni sagatavošanās darbi:

 • jāievelk komunikācijas;
 • jāierīko elektroinstalācija;
 • jāierīko ventilācija un jāveic dažādi sanitārtehniskie un montāžas darbi.

Gadījumā, ja jūs vienkārši remontējat dzīvojamo māju, sagatavošanas darbi jums nebūs vajadzīgi.

Svarīgākais noteikums, veicot telpu iekšējo apdari:

 • nesāciet darbus visās telpās uzreiz. Virzieties pakāpeniski, sākot no visattālākās telpas!

Griestu apdare

gristu apdare

Parasti mājas iekšējo apdari sāk ar griestiem. Izņēmums ir tikai piekaramo griestu uzstādīšana. Izvēloties pareizo materiālu apdarei, jums nepieciešams:

 • ņemt vērā, kāda ir griestu virsma,
 • izvēlēties telpai atbilstošu materiālu.

Pareizi izvēlēti griesti nosaka visas telpas atmosfēru. Jūs varat tos padarīt par telpas galveno akcentu. Izmantojot griestus, jūs varat istabu sadalīt zonās vai tieši otrādi - tās apvienot. Ir vairāki griestu apdares veidi.

Griestu krāsošana - izvēloties šo apdares veidu, atcerieties, ka materiālu uz griestu virsmas var uzklāt, izmantojot dažādus paņēmienus. Tie ir atkarīgi no izvēlētā krāsas veida. Griestu krāsošanai jūs varat izmantot ūdens emulsijas, akrila, silikāta, silikona vai lateksa krāsu. Griesti rūpīgi jāsagatavo krāsošanai, tie ir jānošpaktelē un jānoslīpē ar smilšpapīru. To nedarot, pēc dažiem gadiem uz griestiem var parādīties plaisas. Krāsošanu parasti sāk no stūriem. Grūti pieejamās vietas nokrāso ar otu. Svarīgi! Krāsa ir jāuzklāj ar zigzaga kustībām vairākās kārtās. Pēc tam, kad krāsa ir uzklāta un vēl nav sabiezējusi, labi būtu lieko krāsu noņemt ar sausu rullīti.

Jāņem vērā, ka viena ražotāja griestu krāsas dažādas partijas var atšķirties pēc toņa. Iesakām jau iepriekš iegādāties krāsu ar nelielu rezervi.

Tapešu līmēšana ir viens no lētākajiem apdares veidiem. Līmēšanu vienmēr sāk no logiem. Telpā ir jābūt aizvērtiem logiem un durvīm, lai nepieļautu caurvēju. Apdare ar tapetēm būs kvalitatīvāka, ja pirms darbu uzsākšanas apstrādāsiet virsmu ar akrila grunti un aizšpaktelēsiet visus virsmas negludumus. Līmēšanai uz griestiem paredzētas īpašas tapetes, kas ir blīvākas un smagākas. Tapetes iedala parastās, ūdensizturīgās un mazgājamās. Iesakām jums izvēlēties reljefas tekstila vai flizelīna tapetes, tas nodrošinās siltuma un skaņas izolāciju, kā arī nosegs visus virsmas negludumus. Tapešu līmēšana uz griestiem ir samērā darbietilpīgs process, vienam ar to tikt galā būs grūti, tāpēc iesakām to veikt divatā. Līmei ir jābūt ļoti biezai. Lai tapetes uz griestiem kalpotu iespējami ilgāk, tās var pārklāt ar speciālu laku.

Piekaramie griesti - tie var būt nostiepjami, līstu, moduļu vai ģipškartona. Šī apdares veida lielākā priekšrocība: tas noslēpj visus negludumus un nav nepieciešami sagatavošanas darbi. Šāda apdare sniedz jums lielas izvēles iespējas. Ir stikla, marmora, spoguļu piekaramie griesti, turklāt tiem var būt gan zamšādas, gan samta apdare. Šādu griestu galvenais trūkums: tie samazina telpu. Parasti piekaramo griestu montāža ilgst vienu vai divas dienas (atkarībā no telpas izmēriem). Tie gandrīz neprasa apkopi un, ja ir vēlēšanās, tos var viegli demontēt.

piekaramine griesti

Šie trīs griestu apdares veidi patlaban ir vispopulārākie un pieprasītākie. Vēl izšķir dekoratīvo apdari ar akmeni, stiklu, koku un citiem elementiem. Izvēloties griestu dekoratīvo apdari, rūpīgi izpētiet visas jūs ieinteresējušā materiāla priekšrocības un trūkumus.

Sienu apdare

sienu apdare

Otrais mājas iekšējās apdares solis ir sienu apdare. Tāpat kā griestiem, arī sienām ir vairāki iespējamie apdares veidi.

Krāsošana -  Ja izvēlējāties šo apdares veidu, tad esiet gatavi ļoti rūpīgai virsmu sagatavošanai. Krāsa nenosegs nevienu, pat vissīkāko negludumu vai iespiedumu, turklāt uz slikti sagatavotas sienas krāsa klāsies nevienmērīgi. Dažādas krāsas uz sienas tiek uzklātas atšķirīgā veidā. Piemēram, tekstūras krāsas uzklāšanai nepieciešami speciāli rullīši, kuru izmantošana maina sienu tekstūru.

veltnis krāsošanai

Sienu krāsošanu jāsāk no sienas stūriem, augšējām un apakšējām daļām. Iesakām klāt pietiekami šauru joslu, lai krāsa nepaspēj ļoti nožūt, kamēr jūs velkat no augšējās daļas uz apakšējo.

Tapešu līmēšana. Svarīgākais, kas jums jāatceras, izvēloties šo sienu apdares veidu: pastāvīga temperatūra istabā. Tai ir jābūt ne zemākai par 18 grādiem. Tāpat kā līmējot tapetes uz griestiem, parūpējieties, lai nebūtu caurvēja. Pretējā gadījumā tapetes sāks uzpūsties vai vispār nepielīmēsies pie virsmas. Tirgū ir pieejama plaša tapešu izvēle. Jūs varat izvēlēties parastās papīra, vinila, flizelīna un tekstila tapetes. Izvēloties tapetes jums jāņem vērā, kurā telpā vēlaties tās līmēt.

tapetes sienam

Papīra tapetes būs piemērotas tikai sausām dzīvojamām telpām. Šīs tapetes ir ļoti jūtīgas pret mitrumu un saulē izbalo.

 • Vinila tapetes ir ūdens, netīrumu un saules izturīgas. Turklāt šīs tapetes var pastiept grūti pieejamās vietās un tās labi pieguļ visiem stūriem un negludumiem.
 • Flizelīna tapetes ir izturīgākas nekā papīra tapetes, vieglāk līmējas pie sienas, nesaraujas un nestiepjas. Līmējot flizelīna tapetes, iesakām līmi uzklāt tikai uz sienas un likt sausas tapetes. Tas ļaus precīzāk savietot tapetes.
 • Tekstila tapetes - galvenā priekšrocība ir tāda, ka nav jāsavieto zīmējumi. To savienojumi ir faktiski nemanāmi, veidojot vienlaidus auduma sienu. Tekstila tapetes nav izturīgas pret mehāniskiem bojājumiem un nodilšanu. Tās jālīmē uz ideāli gludām sienām, jo šīs tapetes izceļ visus virsmas defektus.

Flīžu likšana. Svarīgākais, kam jāpievērš uzmanību, ir telpa, kurā plānojat likt flīzes. Vannas istabai un virtuvei jāizvēlas flīzes, kas ir izturīgas pret agresīvu vidi. Šis apdares veids prasa lielu rūpību, akurātumu un pacietību. Virsmai jābūt tīrai, bez putekļiem, netīrumiem un eļļainiem plankumiem. Pirms flīžu likšanas jāpanāk ideāli gluda siena, tā ir jānogruntē. Liekot flīzes, neaizmirstiet ievietot atdalošos krustiņus, lai veidotos vienmērīgas šuves. Glītu caurumu iegūšanai jāiegādājas keramikas urbjus, apaļos urbjus un vairogus. Pērkot flīzes, jārēķina apmēram par 10 - 15 % vairāk materiāla nekā vajadzīgs. Tas nepieciešams iespējamo flīžu atšķēlumu dēļ. Viss darbs tiek orientēts uz pirmo uzlikto rindu. Tāpēc ļoti svarīgi panākt, lai pirmā flīžu rinda būtu maksimāli līdzena.

Ģipškartons un paneļi - variants, kas neprasa sienu iepriekšēju sagatavošanu. Šie materiāli tiek stiprināti pie iepriekš sagatavotiem metāla profiliem. Šādā veidā var nosegt dažādus sienas negludumus un trūkumus, ventilācijas sistēmas un elektroinstalāciju. Pirms sienu izlīdzināšanas ar paneļiem vai ģipškartonu jāiezīmē vietas, kur tiks uzstādīti apdares materiāli.

 • Plastikāta paneļi - izvēle ir tik plaša, ka tos jau sen izmanto ne tikai vannas istabā un virtuvē. Plastikāta paneļiem var būt dažādi raksti, tie var būt pilnībā bez šuvēm, tas ar šādiem paneļiem apdarinātu istabu padara mājīgu un omulīgu. Izvēloties sienu apdari ar PVH paneļiem, ir jāzina, ka to stiprināšanai (elektriskais finierzāģis, celtniecības stepleris, špakteles lāpstiņa utt.) būs nepieciešams īpašs instrumentu komplekts.

Šādu paneļu lielākais trūkums ir nehigiēniskums, jo plastikāta sienas ir gaisa necaurlaidīgas, kā arī tām trūkst mitrumizturība un tvaikcaurlaidību. Turklāt tukšumi paneļos bieži pievilina kukaiņus.

 • Ģipškartons - sienai, ko apdarina ar šādu materiālu, ir saskrūvējams metāla karkass. Siena ar ģipškartonu tiek apšūta no vienas puses. Karkasam iesakām metāla profilus, kas nav plānāki par 0,55 - 0,8 mm. Plānāku profilu izmantošana var deformēt visu ar ģipškartonu apšūto sienu. Apdari ar ģipškartonu var izvēlēties gadījumā, ja vēlaties siltināt savu māju vai aizsegt pārāk izteiktus sienu negludumus.

Sākot apstrādāt sienas, ir jāatceras, ka dzīvojamo telpu apdarei nav piemēroti visi materiāli Paneļi guļamistabā un bērnistabā nebūs vislabākā izvēle. Atcerieties, ka vannas istabā un virtuvē izmantotajiem materiāliem ir jābūt izturīgākiem pret mitrumu un citu vides agresīvo ietekmi.

Grīdas apdare

gridas apdare

Grīdas apdare ir jūsu remonta noslēdzošais posms. Pirms darbu sākšanas iesakām precīzi aprēķināt nepieciešamos materiālus. Pērciet materiālus ar nelielu uzviju. Iepērkoties, ņemiet vērā tās telpas īpatnības, kurā tiks veikta apdare, jo vannas istabai būs vajadzīgi mitrumizturīgāki materiāli.

Grīdas apdares pamatvarianti:

Lamināts un linolejs - divi vispopulārākie grīdas apdares materiāli. Pareizi izvēlēts lamināts var kalpot daudzus gadus. Ja izmantojat linoleju, vissvarīgākais ir tā pareiza ieklāšana. Ja kļūdīsieties ieklāšanas laikā, linolejs izskatīsies sakrokojies.

 • Lamināts. Šobrīd tas ir vispopulārākais materiāls. Ekoloģiski tīrs, estētiski glīts, viegli ieklājams un nodilumizturīgs. Laminātu ieklāj uz tīras, sausas un līdzenas virsmas. Mitruma izolāciju nodrošina ar plēvi, kurai virsū klāj skaņas izolācijas pamatni. Galvenais lamināta ieklāšanas noteikums ir izturīga un gluda vecā virsma.
 • Linolejs. Mitrumizturīgs, ugunsdrošs, nodilumizturīgs, viegli kopjams - tās vēl nav visas linoleja priekšrocības. Pirms ieklāšanas ir jālikvidē visi grīdas defekti. Pārklājums kļūst pilnībā noturīgs trīs dienas pēc ieklāšanas. Iesakām ātrāk nesākt mazgāt un tīrīt grīdu. Kausēt šuves ieteicams tikai pēc pilnīgas līmes nožūšanas. Svarīgi! Ja esat iegādājies linoleju ziemā, neatritiniet to uzreiz, jo pārāk zemās temperatūrās linolejs kļūst trausls.

fizu un gridas

Flīzes - pievērsiet uzmanību izvēlēto flīžu daudzveidībai. Ja vannas istabā ieklāsiet glazētas flīzes, grīda būs ļoti slidena, kas var būt traumu bīstami. Grīda ar ieklātām keramiskām flīzēm ir ilgmūžīga un viegli kopjama, flīžu grīdas trūkums ir tās aukstums un “skanīgums”. Pamatnei zem flīzēm jābūt gludai un izturīgai, sanitārajos mezglos ir jāieklāj hidroizolācija. Līmi var uzklāt ar jebkuriem instrumentiem, taču tās izlīdzināšanu jāveic tikai ar robainu lāpstiņu. Pirmo uzlikto flīzi ir jāpārbauda ar īso līmeņrādi. Pieliekot to gareniski, šķērsām un pa diognāli. Nākamās flīzes ir jāpārbauda ar garo līmeņrādi. Šuvju aizdari jāveic pēc 24 stundām. Kad aizdare ir sacietējusi, flīzes jāpārklāj ar hermētiķi.

Ielejamās grīdas - viens no dārgākajiem apdares veidiem. Ja esat izvēlējies šādu grīdas apdares veidu, tad iesakām iepriekš izlīdzināt grīdu, tas palīdzēs ietaupīt izlīdzinošo maisījumu. Šādas grīdas galvenā priekšrocība ir iespēja izveidot 3D zīmējumu. Grīdām ar šādu apdari nav bīstams augsts mitrums un tīrīšana ar abrazīviem materiāliem. Bezšuvju virsma neļauj rasties netīrumiem un vairoties mikrobiem. Pateicoties antistatiskām īpašībām, uz virsmas nav putekļu. Grīdas nelaiž cauri mitrumu, tādējādi tās kalpo ilgāk. Ielejamo grīdu lielākais trūkums: jau esošo pārklājumu noņemt praktiski nav iespējams. Vēl viens svarīgs apsvērums: bez profesionālu speciālistu palīdzības jūs nevarēsiet izveidot ielejamo grīdu. Esiet uzmanīgi, izvēloties ielejamo grīdu ar 3D grafisko dizainu. Izgatavojiet maketu, lai būtu redzams, kā šāda grīda iespaidos kopējo skatu. Iesakām neizvēlēties pārāk lielu zīmējumu, kas aizņem visu virsmu. Tas apgrūtinās redzi. Pirms grīdu liešanas iesakām izveidot izlīdzinošo kārtu, kas padarīs pamatni absolūti gludu. Nelielas plaisas parasti aizpilda ar hermētiķi, aizšuj ar stikla audumu un aizber ar smiltīm. Smilšu pārpalikumu notīra pēc diennakts. Pēc remonta ielejamo grīdu nogruntē.

3d gridas

Protams, vēl ir vairāki apdares varianti, piemēram, korķa pārklājums, parkets, apdare ar dekoratīvo akmeni un pat stiklu. Izvēloties apdares veidu un materiālus, apsveriet visas priekšrocības un trūkumus, kā arī novērtējiet grīdas ilgmūžību.

Mājas iekšējā apdare ir visnotaļ darbietilpīgs un ilgstošs process. Šajā rakstā mēs apskatījām svarīgākos materiālus, kurus izmanto griestu, sienu un grīdu apdarē, kā arī apsvērumus, kuriem jāpievērš uzmanība, izvēloties konkrētus materiālus.

Mēs ar prieku atbildēsim uz visiem jūsu jautājumiem par būvniecību un remontu, kurus jūs varat rakstīt mūsu vietnē vai mūsu Facebook lapā.