1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Noderīga informācija par istabas durvīm

Viss par iekšdurvīm

Veiksmīgi izvēlētas iekšdurvis spēj akcentēt dzīvokļu un privātmāju istabu interjera īpatnības. Diemžēl, iespējams arī pretējs efekts. Iekšdurvīm, kam netika pievērsta pastiprināta uzmanība kvalitātes un vizuālā tēla ziņā, spēj nopietni graut estētisko priekšstatu pat greznā mājā. Mūsdienīgā tirgū izvēle ir praktiski bezgalīga, tāpēc pamēģināsim izvēlēties kaut tikai vadoties pēc pamatparametriem, pēc kuriem tiek atlasītas iekšdurvis.

Rietumi un austrumi

Ir būtiska atšķirība starp to, kā izvēlas durvis Rietumeiropas valstīs un kā to dara bijušās Padomju Savienības valstis. Ja Lielbritānijā, Beļģijā vai Vācijā vadās, pirmkārt, jau pēc materiāla praktiskuma un furnitūras, kam ir ilgs mūža ilgums, tad pie mums tās izvēlas orientējoties uz to pievilcību un izskatu, ekonomējot uz kvalitāti. Bērni, mājdzīvnieki, temperatūras svārstības un mitrums bojā lētos materiālus. Rezultātā, pēc vairākiem gadiem „greznās” durvis kļūst nelietojamas un uz laba remonta fona izskatās īpaši nožēlojami. Mums šķiet, ka šeit būtu vairāk jāpieturas pie prātīgā Rietumeiropas principa.

Veramās iekšdurvis

Veramās konstrukcijas:
  • plaši sastopamas pārdošanā;
  • vienkāršas kā uzstādīšanā;
  • tā arī lietošanā, īsta interjera klasika.
Standarta durvju ailēm atbilst vienvērtnes durvis, ērtuma labad, tiek ievietots divvērtņu variants. Nestandarta aiļu platumam bieži vien tiek pasūtīts zelta vidusceļš – pusvērtņu durvis. Šī konstrukcija sastāv no vienas galvenās plātnes, kurai ir standarta izmērs un papildus plātnes – mazliet mazāka izmēra.

Parasti, papildus līste ir aizvērta un iestiprināta, cilvēki izmanto galveno aili. Ja jums būs nepieciešams caur durvīm pārnest lielgabarīta kravu (dīvānu, ledusskapi), atveriet mazo aili, paplašinot ieeju.

Bīdāmo iekšdurvju priekšrocības 

Bīdamās iekšdurvis ir pieprasītas mazgabarīta dzīvokļos vai vienkārši, lai nepieciešamības gadījumā ieekonomētu telpu, kuru neizbēgami „apēd” plaši atvērtas durvis. Bīdāmās durvis veras uz sānu, ļauj ievietot skapi, dīvānu, un citas mēbeles vai tehniku, kas atrodas tuvu pie durvju ailes. Turklāt, atzīstiet, ka bīdāmās konstrukcijas ir vienkārši ērtas un izskatās stilīgi.

Bīdāmo durvju veidi:

Ruļļu durvis – vienkāršas vienvērtnes durvis, plāksne rullējas uz speciāliem rullīšiem gar sienu.

ruļļu durvis

Bīdāmās – divas vērtnes uz rullīšiem veras katra uz savu pusi. Turklāt, šis neatkarīgais rullīšu konstrukcijas mehānisms ļauj virzīt katru vērtni atsevišķi, bet saskaņoto mehānismu jūs varat pavilkt ar vienu vērtnes slēdzeni un otrā pabīdīsies automātiski.

bīdāmās

Kasešu – kompaktākais variants, kaut gan tiem ir samērā sarežģīta uzstādīšana. Durvju plāksnes neveras pa sienu, bet iebīdās speciālās kasetēs, kuras nepieciešams iestiprināt sienā iekšā.

kassetnie-dveri

Izgatavošanas materiāls: pārsegumi

Sāksim ar pārsegumiem. Tas ir lētākais un godīgi sakot, bezjēdzīgākais durvju tips. Tās izgatavo no karkasa (parasti no koka sijas) un smalkām apšuvuma līstēm (kokskaidu, kokšķiedru plātnes un līmējamā finiera plāksnēm). Vidus tiek atstāts tukšs, kas nespēj pildīt kaut niecīgu skaņas un siltuma izolāciju. Arī ķīmiskā drošība nav līmenī. Šādu durvju ārējā apdare var izskatīties ļoti skaisti, turklāt to kalpošanas laiks nav ilgs, jo to izturība ir minimālā līmenī. Nejaušs spēcīgs sitiens durvīs, vai trakojošu bērnu blēņdarības, vai arī kāda lielāka suņa radīta skāde, var veikt neatgriezeniskas sekas.

MDF īpatnības

Ja tomēr jūs nepasūtat durvis no pārsegumiem, bet ar MDF apšuvi, par daudziem trūkumiem, kas aprakstīti iepriekšējās atsaucēs, varat aizmirst.
  • MDF paneļus izgatavo, neizmantojot drošus līmes sastāvus uz sintētikas bāzes.
  • Ārējais izskats var imitēt dažādu veidu koksni.
  • Laminētās līstes netiek pakļautas skrāpējumiem un nošķēlumiem.
  • MDF plāksnēm piemīt lieliska skaņas izolācija un izturība (pēc to salikšanas un koka paneļu uzstādīšanas) – iekšējā struktūras sastāvdaļa nodrošina noteiktu slodzes noturību un slāpē skaņu viļņus.
  • Turklāt daudzām MDF durvīm ir pildījums no izolējošām kokšķiedru plāksnēm.
Vienīgais MDF trūkums ir tāds, ka materiāls ir samērā trausls un nejaušus sitienus var neizturēt.

Izgatavošanas materiāls: koksnes masīvs

Paneļi no vienlaidu koksnes masīva, viens no labākajiem variantiem populāro materiālu vidū. Neskatoties uz viedokļu vairākumu, koka durvis var būt arī ne pārāk dārgas, kaut gan jebkurā situācijā tām piemīt lielisks ārējai izskats, tās ir izturīgas, ilgmūžīgas un izturīgās arīdzan pret fiziskām ietekmēm. Daudzos veikalos un darbnīcās jūs varat pasūtīt krāsotas, vienkārši pulētas koksnes vārsnes, durvis ar dārgu lakojumu, kā arī masīvkoka paneļus ar saplākšņa pārklājumu (dabīgu vai dārgu sugu koksnes imitāciju).

Vērtīgās koksnes īpatnības

Starp citu, vērtīgas koksnes sugas, pat ļoti dārgas, negarantē jums ilgu kalpošanas mūžu. Daudzi reti un dārgi koksnes tipi ir īpatnēji ar savu grezno ārējo izskatu, bet šāds koks ir ļoti mīksts, viegli skrāpējas, pat attīrot tā no putekļiem ar vienkāršu lupatiņu. Turklāt, lielākā daļa durvju no vērtīgām koksnes šķirnēm (bet ne visām) cieš no pārākas mitruma uzsūkšanas. Nepietiekamas ventilācijas dēļ, vai kondicioniera trūkums, pat speciāli apstrādātas durvis no dārga koksnes masīva, ar laiku uzblīst un sāk neiederēties durvju ailē.

Saplākšņa (finiera) pārklājuma īpatnības

Atgriezīsimies pie saplākšņa pārklājuma. Kā jau iepriekš minējām, visbiežāk šo apdares metodi izmanto telpas dekoratīvajiem nolūkiem. Vienkāršas, kaut gan ļoti izturīgas durvis no lētā bērza vai priedes masīva, var izskatīties ne īpaši reprezentabli. Lai izbēgtu problēmas, kas saistītas ar vērtīgo koksni (par kuru mēs rakstījām iepriekšējā apakšpunktā) un turklāt arī, lai ieekonomēt ne mazu summu, tika izgudrota šī saplākšņa metode.

Lētākas priedes, alkšņa vai cita koksnes materiāla pamats  tiek rūpīgi pārklāts ar plānām loksnēm (3-4 milimetri, uz PVA līmes) no dārga ozolkoka, riekstkoka, dižskābārža utt. Pastāv arī saplākšņa imitācija, ko dēvē par Fine-line, kas ir rekonstruēta tropisko sugu koksne, imitējoša dārgu skujkoku vai lapkoku koksnes.

Izgatavošanas materiāls: plastika

Viens no populārākajiem mūsdienu iekšdurvju variantiem, kas ir labs uz to skatoties no visiem aspektiem. Ja jūs pasūtījāt tieši šīs, tad apsveicam – tā ir lieliska izvēle, kaut arī ar nelielām piebildēm. Smaga iekšējā plastikas paneļu struktūra un pašu durvju materiāla internums ļauj jums pārliecināties par durvju konstrukcijas nākotni.
Plastikāta iekšdurvis vairāku desmitu gadu laikā nemaina savus izmērus un ģeometriju, tas ir – neuzblīst, neizkalsts un nedeformējas mitruma, saules, karstuma un sala ietekmē.
Tās ir izturīgas, samērā ilgi kalpo un laiku no laika tām nepieciešama vien nedārgu blīvētāju un furnitūras nomaiņa. Kā trūkumu var minēt iekšdurvju augstās ražošanas izmaksas, kā arī to neierasto ārējo izskatu – daudzas no tām vēl joprojām tiek uzskatītas par tipiskām veikalu un kafejnīcu durvīm.

Durvju iestiklošana

Esam gatavi strīdēties – kā minimums vismaz puse no mums, iegādājoties un rezervējot šīs iekšdurvis, pie prasībām norāda, ka nepieciešamas viens vai vairāki stikla iestarpinājumi durvju paneļos. Un tas ir saprotami, logi no parasta vai matēta stikla uzlabo tumšo istabu apgaismojumu un kalpo par dekorācijas elementu. Iegādājoties šādas durvis, jau laicīgi izlemiet, vai konkrētajā telpā nepieciešama skaņas izolācija: stikls vāji absorbē skaņu.

Iekšdurvju furnitūra

Koka rokturiem un slēdzenēm arīdzan piemīt dekoratīva nozīme, bet jums, kā patstāvīgajiem lietotājiem, vissvarīgāk ir šo durvju furnitūras drošības aspekts. Iestrēgušas durvis var uz neilgu laiku jūs padarīt par ķīlnieku virtuvē vai vannas istabā. Tieši tāpēc, arī durvju rokturu, cilpu, ruļļu mehānismu un slēdzeņu ražotājus izvēlieties ne mazāk piesardzīgi, kā izvēloties durvju lokšņu materiālus.

Mājās visam jābūt pārdomātam līdz vissīkākajai niansei – iekšdurvīm jābūt ideāli pieskaņotām kopējam interjeram. Bet apkure ar sašķidrināto gāzi no kompānijas INTERGAZ, ļaus jums baudīt omulību mājās uz visiem 100!