1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Nedaudz par 50 litru gāzes balonu likumu

No 2015. gada 1. janvāra spēkā stāsies likums par veco 50 litru gāzes balonu lietošanas ierobežojumu. Īss ieskats, kāpēc šis likums tika pieņemts un kā tas ietekmēs patērētāju tirgu. Lieta tāda, ka Latvijā ļoti daudzām saimniecībām nav pieejas dabasgāzei, tāpēc daudzi ēdiena gatavošanai izmanto gāzes balonus. Šobrīd apgrozībā ir ļoti liels veco, sarkano 50 litrīgo gāzes balonu skaits. Diemžēl daudzi no tiem vairs neatbilst normām un ir neatbilstošā tehniskajā stāvoklī. Jauno normatīvu ieviešana tiešām ir nepieciešama. Baloni jānomaina un jāsaved kārtībā. Protams, remonts vai jauna balona iegāde īpašniekiem radīs papildu tēriņus. Bet nomaiņu ir nepieciešams veikt, ja vēlaties lietot drošu balonu. Attiecībā pret drošību jebkura nauda aizies otrajā plānā. 

27 litru gāzes balons Intergaz

Jaunos gāzes balonus būs viegli atšķirt pēc krāsas un marķējuma, kas norādīs, ka balons atbilst jaunajām normām, proti, ir drošs lietošanā. Iecerēts arī, ka visi baloni tiks marķēti tā, lai varētu identificēt piederību konkrētai gāzes piegādes kompānijai.

Šobrīd nav noteikta plāna, kā tiks veikta gāzes balonu nomaiņa un kā tiks organizēts pārejas process. Visdrīzāk gāzes balonu īpašniekiem baloni būs jāmaina vai jāpērk jauni, vai arī būs iespēja tos īrēt no gāzes piegādes kompānijām, iemaksājot ķīlas depozīta summu. Pēc analoģijas ar ūdens piegādātājiem kompānija piedāvās savas ūdens pudeles apmaiņā pret noteiktu ķīlas summu. Šajā gadījumā klients jebkurā brīdī var tos atdot atpakaļ un saņemt pretī savu naudu.

Plānots, ka tieši pēc šāda algoritma strādās arī gāzes uzņēmumi, jo gan, kompānijas, gan klienti saprot – pārejai nepieciešami papildlīdzekļi no abām pusēm, taču pāreja ir vajadzīga. Tāpēc uzņēmumi, tostarp arī mūsējais, meklē abpusēji izdevīgus risinājumus, kas pārejas procesā palīdzēs nepiedzīvot būtiskus zaudējumus. Nobeigumā gribam vēlreiz atgādināt par drošību. Tirgū vienmēr ir kompānijas ar šaubīgu reputāciju, kas būs gatavas nomainīt vai piepildīt jūsu balonu lētāk nekā citas. Ekonomēt uz šādām lietām nav gudri. Izmantojiet sertificēto kompāniju pakalpojumus, jo drošībai vienmēr jābūt pirmajā vietā. Ja ir palikuši vēl kādi jautājumi, jūs vienmēr varat vērsties pēc skaidrojumiem pa tālruni 1804. Pasūtīt bezmaksas gāzes balona bezmaksas piegādi un uzstādīšanu varat pa tālruni 1804.