1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Par aizliegumu izmantot Latvijā 50L gāzes balonus

No 2017. gada 1. decembra Latvijā stājušās spēkā izmaiņas Ministru Kabineta noteikumos Nr. 500 – noteikumos “Par transportējamām spiedieniekārtām”, kas pieņemti Rīgā 2011. gada 28. jūnijā. Šo noteikumu 71.9. punkts paredz, ka jāutilizē gāzes baloni, kas vecāki par 40 gadiem. Šeit ar noteikumiem var iepazīties sīkāk

Kāpēc Latvijā aizliedza izmantot gāzes balonus, kas vecāki par 40 gadiem?

 

Galvenais iemesls, kādēļ aizliegti gāzes baloni, kas ražoti pirms vairāk nekā 40 gadiem, ir šādu balonu tehniskais stāvoklis – dabiskā nolietojuma dēļ tie mūsdienās vairs nav uzskatāmi par drošiem. Rezultātā patērētājs tiek pakļauts dzīvību, veselību un īpašumu apdraudošam riskam. Uzņēmums “Intergaz” jau vairāk nekā 15 gadus nodarbojas ar gāzes balonu uzpildi un izplatīšanu visā Latvijas teritorijā. Uzņēmums pirms gāzes balonu uzpildes katram gāzes balonam veic pilnu tehnisko pārbaudi. Mūsu pieredze liecina, ka tā dēvētie “vecā tipa” baloni, t.i. baloni, kas ražoti līdz 1976. gadam, kā likums, ir sliktā tehniskā stāvoklī un patērātājam var būt patiešām bīstami.

Kas notiek ar gāzes baloniem, kuri senāki par 40 gadiem?

Saskaņā ar augstākminētajiem Ministru Kabineta noteikumiem visiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar gāzes balonu uzpildi un/vai izplatīšanu Latvijas teritorijā, pirms vairāk nekā 40 gadiem ražotus gāzes balonus aizliegts kā uzpildīt, tā izplatīt. Tādēļ visi gāzes baloni, kas vecāki par 40 gadiem, jāutilizē, lai tie Latvijas teritorijā pakāpeniski tiktu izņemti no aprites.

Kur iegādāties jaunā tipa gāzes balonus?

Uzņēmums “Intergaz” piedāvā iespēju iegādāties jaunus gāzes balonus ar 27 un 46 litru tilpumu – šie baloni atbilst visām tehniskajām prasībām un Eiropas Savienības drošības standartiem, un šādi baloni ir marķēti ar “Pī” zīmi. 

  • 27 litru gāzes taras cena: 36 EUR, ieskaitot PVN
  • 46 litru gāzes taras cena: 66 EUR, ieskaitot PVN

Uzņēmums “Intergaz” piedāvā balonu piegādi un pieslēgšanu jums ērtā laikā. Pakalpojums pieejams Rīgā un Rīgas rajonā, Jūrmalā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Jēkabpilī un Valmierā. Mūsu mājaslapā var sīkāk iepazīties ar gāzes balonu piegādes un pieslēgšanas pakalpojumiem, kā arī cenām. Jūs interesējošos jautājumus varat uzdot arī, zvanot uz īso tālruņa numuru 1804.