1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Siltā grīda mājā: visi „par” un „pret”

Šodienas tēma rubrikā Būvniecības padomi skars siltumu mājā. Mēs jau rakstījām par jūsu mājā izmantojamiem kurināmā veidiem: Granulu apkure vai sašķidrinātās gāzes apkure – viss par un pret

taču, iespējams, jūs ne reizi vien esat domājis par siltās grīdas ierīkošanu, jo daudziem taču ir zināma situācija, kad pietiekami siltā telpā cilvēks jūt diskomfortu un aukstumu pie kājām. Siltā grīda šo problēmu var mazināt.

Nenoliedzami mājā ierīkotām siltajām grīdām ir gan trūkumi, gan priekšrocības, un šodien mēs palīdzēsim tās izprast.

Paaugstināts siltuma komforts

Viens no šādas sistēmas plusiem ir vienmērīgs temperatūras sadalījums visā telpas augstumā un grīdas virsmas sasilšana, ar kuru cilvēks tieši saskaras. Vēl no saviem vectēviem mēs esam dzirdējuši gudrību par to, ka svarīgākais ir turēt kājas siltumā. Tā nav radusies tāpat vien. Ir zināms, ka vislabāk mēs jūtamies, ja grīdas temperatūra ir dažus grādus augstāka nekā temperatūra galvas augstumā. Silto grīdu sistēma vienmērīgi sasilda telpu un vienlaicīgi to pārāk nepārkarsē.

Ekonomisks kurināmā patēriņš

Uzstādot mājā siltās grīdas, var būtiski samazināt kurināmā daudzumu un ietaupīt. Jo silto grīdu mājā var izmantot gan kā papildus, gan kā pamata siltuma avotu. Ja siltās grīdas tiek izmantotas šādi, uzsilst grīdas darba zona un gaiss paceļas no grīdas līdz griestiem visā darba laukuma apjomā. Starp citu, temperatūru vienmēr var samazināt vai palielināt.

Hipoalerģiska vide

Svarīgs punkts ir arī hipoalerģiska vide, jo alerģijas rašanās riski, lietojot siltās grīdas, ir minimāli. Šim faktam īpašu uzmanību ir jāpievērš tiem, kuru ģimenē aug mazi bērni. Pateicoties tam, ka telpās ar siltām grīdām ir daudz vājākas gaisa plūsmas, tajās ir mazāk putekļu un tās ir vieglāk kopt. Šādās mājās gaiss ir daudz tīrāks, tādēļ tur ir vieglāk elpot.

Protams, var rasties jautājums, kādi gan var būt mīnusi apkures sistēmai, kurai ir tādas priekšrocības? Siltajām grīdām mīnusu nemaz nav tik daudz.

Efektivitāte

Ja jums patīk īpaši grīdas segumi, piemēram, paklāji vai korķa grīdas, siltā grīda jums diemžēl var kļūt ekonomiski neizdevīga, jo jebkurš segums var būtiski samazināt visas sistēmas efektivitāti.

Inerce

Šo punktu var aplūkot gan no pozitīvās, gan no negatīvās puses. Galvenais mīnuss ir lēnā telpas iesilšana, tam var būt nepieciešamas trīs līdz piecas stundas, taču, atslēdzot sistēmu, siltums samazināsies pietiekami lēni. Starp citu, to var izmantot darba dienās, ieslēdzot sistēmu pirms došanās uz darbu, lai varētu atgriezties jau sasilušās telpās.

Cena un ierīkošana

Par šo punktu mēs nolēmām parunāt īpaši, jo tas ir viens no svarīgākajiem, izvēloties segumu, tam ir gan plusi, gan mīnusi.

Pirmkārt, steidzamies paziņot, ka, ievērojot šāda veida sistēmu popularitāti, to cenas nav augstas un ir pieejamas, savukārt uzstādīšanai nav nepieciešams ilgs laiks, turklāt elektriskajām grīdām jūs vajadzības gadījumā varēsiet pats likvidēt lokālus bojājumus.

Salīdzinot ūdens cirkulācijas un elektriskās siltās grīdas, pirmās jums izmaksās mazliet dārgāk, taču arī kalpos daudz ilgāk (ekspluatācijas laiks - apmēram 50 gadi), taču jāņem vērā, ka pēc uzstādīšanas grīda kļūs augstāka par apmēram 6 - 10 cm.

Savukārt, izvēloties elektriskās ierīces, jums būs papildus tēriņi par elektroenerģiju, tādēļ tās ir labāk uzstādīt nelielās telpās – vannas istabā, tualetē, virtuvē, u.t.t.

Mēs ceram, ka mūsu raksts palīdzēja jums izvērt visus iespējamos par un pret siltās grīdas uzstādīšanu un pieņemt pareizo lēmumu. Neaizmirstiet, ka siltums jūsu mājā saglabāsies labāk, ja jūs parūpēsieties par visiem faktoriem, kas ietekmē siltuma zudumus jūsu mājā.

Faktori, kas ietekmē siltuma zudumus jūsu mājā

Tāpat atgādinām, ka jūsu mājā jebkurā gadījumā būs nepieciešama apkures sistēma, ne tikai siltās grīdas, tādēļ izvēlieties tieši to, kas ir piemērots jums, lai aukstums jums nesagādātu galvassāpes, bet jūsu ģimenei justos maksimāli komfortabli.

Granulu apkure vai sašķidrinātās gāzes apkure, visi par un pret