1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Ko svarīgi zināt par žalūziju montāžu rāmī

Žalūzijas – fantastisks izgudrojums, kurš pasargā mājas iemītniekus no saules stariem un ziņkārīgiem acu skatiem. Ņemot vērā šīs vērtīgās konstrukcijas daudzveidību, dažādi ir arī to montāžas veidi.
Joprojām populāras ir žalūzijas, kuras montējas pie loga vērtnes. Tas ir samērā ērti, jo katru loga daļu var atvērt un aizvērt neatkarīgi vienu no otra. Ne mazāk svarīgs fakts – tiek ieekonomēta vieta uz palodzes.
montazh-zaluzej-1

Apskatīsim mazliet tuvāk šāda tipa žalūzijas.Tās var būt kā horizontālas, tā arī ruļļu – atkarība no jūsu vēlmēm.Vēlams izvēlēties “kasetes sistēmas” ruļļu žalūzijas. Tās izskatās estētiski un pats galvenais – neapput. Tās jums arī ilgāk kalpos.

montazh-zaluzej-2

Žalūziju uzstādīšanas algoritms ir vienkāršs. Bet šeit neiztikt bez dažām svarīgām montāžas procesa niansēm. Tātad:

  • Pirms tiek uzsākts montāžas process, meistars veic visus nepieciešamos aprēķinus, lai konstrukcija perfekti “iederētos” rāmī. Protams, žalūzijas labāk pasūtīt pie meistara, nevis iegādāties jau gatavu variantu.
  • Žalūziju platums ir vienāds ar aplodu, atņemot 2 cm no katras malas.
  • No sākuma tiek stiprinātas vadlīstes, lai atverot logu “ziemas” vēdināšanas režīmā, žalūzijas paliktu stingri piestiprinātas pie stikla.
  • Žalūziju stiprinājumu nosaka  atbilstoši virsmas platumam uz kuras tiek piestiprināta konstrukcija. Piestiprināšana ar skrūvēm – drošākais un izturīgākais žalūziju stiprināšanas veids. Turklāt logu hermētiskums netiks ietekmēts. Bet jāņem vērā tas, ka gadījumā, ja žalūzijas nāksies ņemt nost – atveres rāmī tomēr paliks nospiedumi. Tā varētu būt būtiska nepilnību. Starp citu, esiet uzmanīgi ar koka rāmjiem – skrūvējot, kokā var rasties plaisas, it īpaši, ja tie ir vecā tipa logi. Šādos gadījumos, jāizvērtē žalūziju uzstādīšana uz kronšteiniem. Tie stiprinās pie rāmja dažādās variācijās, neatstājot neestētiskas spraugas.
  • Mēram attālumu, uz kura tiks piestiprināts fiksators tieši uz vadības ķēdes. Tā būs vieglāk kontrolēt nolaižamā audekla augstumu.
  • Piestiprinām fiksatoru arīdzan pie vadības ķēdes, lai ekspluatācijas brīdī tā nekarājas un netraucē.
Vērtīgs padoms: ja neesat pārliecināti par saviem spēkiem, tad šo, šķietami vienkāršo uzstādīšanas procesu, uzticiet profesionālim. Zinot visus montāžas sīkumus un viltības, jūs izvairīsieties no logu rāmja sabojāšanas un prasmīgi spēsiet uzstādīt žalūzijas uz saviem logiem.

---

Kompānija Intergaz jums novēl veiksmīgu celtniecību un atgādina, ka izrādīt rūpes par savu ģimeni ir tik vienkārši – radot tiem siltus dzīvošanas apstākļus! Lai jums viss izdodas!