1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Ekoloģija un apkure ar sašķidrināto gāzi

Šajā nelielajā rakstā mēs nesalīdzināsim gāzi un citus apkures veidus, bet runāsim tikai par pašu sašķidrināto gāzi un apkuri. Cik šis apkures veids ir ekoloģisks un drošs mūsu veselībai? Mēs taču mājās pavadām lielāko daļu dzīves. Tādēļ nebūtu slikti izprast, kā apkure ar sašķidrināto gāzi ietekmē apkārtējo vidi. Kā rāda pieredze, mēs diezgan reti domājam par tādu aspektu kā ekoloģija. Parasti mūs lielākoties interesē problēmas ekonomiskie un kvalitatīvie raksturlielumi, un tikai pēc tam – risinājuma ekoloģiskums. Taču, ievērojot mūsdienu realitāti, ir acīmredzami, ka šo tēmu ignorēt vienkārši nedrīkst. Galu galā, patīk mums vai nē, taču ekoloģija tādā vai citādā veidā ietekmē mūsu veselību, dzīves veidu un saslimšanu biežumu. Piekritīsiet, tie ir svarīgi jautājumi.

Pirmais un acīmredzamais iespējamā piesārņojuma avots, kas uzreiz nāk prātā, ir gāzes degšanas produkti, kuri tiek izvadīti ārpus telpām. Uzreiz var pateikt, ka apkurē izmantotā sadegusī gāze neveido kodīgus dūmus – veidojas vien pārkarsēts tvaiks un mazliet CO2 (oglekļa dioksīds). Citiem vārdiem sakot, degšanas produkti nav toksiski, tie nekaitē apkārtējai videi, tādējādi tie nav ekoloģiski bīstami. Ja runā par sašķidrinātās gāzes uzglabāšanai paredzēto cisternu, tad arī tā nevar kaitēt apkārtējai videi, jo ir pilnībā hermētiska. Glabāšanas tvertnes uzstādīšanas noteikumi neļauj to izvietot tuvu gruntsūdeņiem, tā tiek nodrošināta ne vien cisternas drošība, bet arī novērsta jebkura gruntsūdeņu piesārņošanas iespēja. 

Turklāt sistēmas drošību un ekoloģiskumu nodrošina arī modernie gāzes katli. Katlu automātiskās sistēmas ļauj nodrošināt daudzpakāpju aizsardzību pret noplūdēm, kas var negatīvi ietekmēt jūsu veselību. Protams, nedrīkst aizmirst arī par katla apkopi. Lielākoties sistēmas drošību nodrošina preventīvi pasākumi. Citiem vārdiem sakot, ja mēs vēlamies, lai mūsu apkures sistēma būtu droša veselībai, par to ir regulāri jārūpējas, nodrošinot pienācīgu apkalpošanu. Rezumējot, var teikt, ka apkures sistēma, kurā izmanto sašķidrināto gāzi, ir ekoloģiska, nekaitē ne apkārtējai videi, ne arī veselībai. Un tas, ievērojot šā apkures veida priekšrocības, padara šo sistēmu par vienu no pieprasītākajām tirgū.

Atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu