1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Privātmājas apkures sistēma ar gāzes baloniem

Ir klāt pavasaris, un tūlīt beigsies arī apkures sezona. Taču tas nenozīmē, ka tagad uz ilgu laiku varam aizmirst par apkuri. Tieši otrādi - šobrīd ir īstais laiks izvēlēties sev piemērotu apkures veidu un sākt tās uzstādīšanu. Mēs jau vairākas reizes esam stāstījuši par dažādiem mājas apkures veidiem, salīdzinājām to priekšrocības un trūkumus, centāmies iespējami plaši par tiem pastāstīt. Pieņemsim, ka jūs esat novērtējis visas priekšrocības apkurei ar sašķidrināto gāzi. Pieci iemesli, kādēļ māju vislabāk apkurināt ar sašķidrināto gāzi. Taču jūsu mājas teritorijā nevar uzstādīt gāzes cisternu, jo nav iespējams ievērot visus tās uzstādīšanai nepieciešamos standarta noteikumus. Iespējams, jums pieder neliela vasaras mājiņa un uzstādīt pilnvērtīgu gāzes cisternu vienkārši nav ekonomiski izdevīgi. Ko darīt šādā situācijā? Vispār atteikties no ērtās un drošās sašķidrinātās gāzes apkures un meklēt kādas alternatīvas? Šādos gadījumos kompānija Intergaz saviem klientiem piedāvā izmantot gāzes skapi. 

Gāzes skapis ir pilnvērtīga gāzes apgādes sistēma, kurā gāzes cisternas vietā izmanto sešus 79 litru gāzes balonus, kas ir savienoti savā starpā un nodrošina pakāpenisku gāzes padevi. Parasti gāzes skapi uzstāda netālu no mājas (kā redzams attēlā). Sākumā sistēma izmanto tikai trīs gāzes balonus. Kad gāze šajos balonos izbeidzas, sistēma automātiski pārslēdzas uz pārējiem trim baloniem. 

Māju apkure ar gāzes baloniem

Apkures sistēmai ar gāzes baloniem (gāzes skapim) ir tādas pat priekšrocības, kā pilnvērtīgai gāzes apgādes sistēmai ar gāzes cisternu

 • Jums nebūs regulāri jāpapildina kurināmā rezerves un jāseko apkures sistēmas darbībai. Mēs jau vairākas reizes stāstījām par to, ka apkures sistēma darbojas pēc principa: ieslēdz un aizmirsti. Apkures sistēma, kurā izmantoti gāzes baloni, ir tieši tāda pati. Vienkārši iestatiet komfortablu temperatūru mājā, pārējo sistēma paveiks pati. Katliem nav nepieciešama īpaša, nav jāglabā arī cietais kurināmais.
 • Gāzes skapis ir pietiekami kompakts. To uzstāda pie mājas sienas, tādēļ mājinieki vai ciemiņi skapi pat īpaši nemanīs.
 • Apkuri, kurā izmantoti gāzes baloni, var uzstādīt jebkurā, pat grūti pieejamā Latvijas vietā.
 • Apkure ar sašķidrināto gāzi ir pilnībā droša un ekoloģiska. Sadegot, gāze neveido kaitīgus kodīgus dūmus, nepiesārņo apkārtējo vidi un nekaitē mājinieku veselībai.

Projektēšanas posmi gāzes skapja uzstādīšanai

 1. Priekšprojekts un tāmes sastādīšana - šajā posmā tiek veikt sākotnējais projekta materiāltehnoloģiskais novērtējums un apkopoti datu tāmes sastādīšanai.
 2. Projekta izstrāde un saskaņošana - gazifikācijas projekta projektēšana, izstrāde un saskaņošana būvvaldē.
 3. Gāzes padeves sistēmas (gāzes skapja) montāža - mūsu uzņēmuma speciālisti veic ārējās gāzes apgādes sistēmas montāžu. Montāžas darbi tiek paveikti īsā termiņā (divu līdz trīs dienu laikā).
 4. Regulēšanas un palaišanas darbus veic pēc būvniecības un montāžas, tie nepieciešami, lai pārbaudītu un noregulētu samontēto autonomo gāzes Objekta nodošana ekspluatācijā - objektu nodod ekspluatācijā pasūtītāja klātbūtnē, par to tiek sastādīts akts, kuru paraksta abas puses.

Pareiza gāzes balonu uzglabāšana

Apkure ar sašķidrināto gāzi ir absolūti droša, tomēr nevajadzētu aizmirst par pareizu gāzes balonu uzglabāšanu: 

 • Ja jūs glabājat gāzes balonus ārā, aizsargājiet tos no tiešiem saules stariem un nokrišņiem;
 • Gāzes baloniem nedrīkst būt bojāti, deformēti vai sarūsējuši;
 • Ja jūs uzglabājat gāzes balonus telpā, sekojiet. lai temperatūra tajā nepārsniedz +45С;
 • Nenovietojiet gāzes balonus tuvāk par 0,5 m no gāzes plīts.

Cik ilgam laikam pietiks ar sešiem gāzes baloniem?

Šķiet, viens no svarīgākajiem jautājumiem, uz kuru vēlaties saņemt atbildi: cik ilgam laikam pietiks ar sešiem 79 litru gāzes baloniem, ko izmanto gāzes skapī. Atbilde ir atkarīga no jūsu ģimenes locekļu skaita, izvēlētās temperatūras mājā, āra temperatūras un daudziem citiem faktoriem. 

Māju apkure ar gāzes baloniem

Kur vērsties, lai pakonsultētos par gāzes balonu apkures sistēmas uzstādīšanu?

SIA “Intergaz” nodrošina pilnu pakalpojumu spektru attiecībā uz gāzes balonu apkures sistēmas uzstādīšanu: projektēšanu, projekta saskaņošanu, uzstādīšanu un gāzes apkures sistēmas tālāko tehnisko apkalpošanu.

Kāpēc “Intergaz”?

 • Fantastiska pieredze – 20 savas pastāvēšanas gados uzņēmums “Intergaz” izveidojis vairāk nekā 3785 autonomās gāzesapgādes sistēmas – no privātmājām un kotedžu ciematiem līdz lieliem rūpnieciskajiem objektiem. Starp “Intergaz” klientiem ir tādi uzņēmumi kā “Piebalgas alus”, “Pure Chocolate”, “Balticovo” un daudzi citi.
 • Pašiem savas uzstādīšanas brigādes – uzņēmuma “Intergaz” kvalificētie speciālisti izpilda visu montāžas, palaišanas un sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas servisa apkalpošanas darbu kompleksu.
 • Neesam atkarīgi no starpniekiem – mums ir pašiem savs gāzes termināls, noliktavu komplekss, kā arī kvalificēti štata darbinieki un pilns nepieciešamā aprīkojuma klāsts sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanai visā Latvijā.
 • Strādājam visā Latvijā – uzstādām sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas jebkurā, pat visgrūtāk sasniedzamākajā Latvijas vietā.

Uzņēmuma “Intergaz” kvalificētie speciālisti veiks finanšu aprēķinus un izvēlēsies jūsu mājai piemērotāko gāzes aprīkojumu. Pieteikt kvalificēta speciālista bezmaksas izbraucienu iespējams, zvanot uz īso tālruņa numuru 1804 vai aizpildot pieteikumu mūsu mājaslapa.

Klientu atsauksmes par kompāniju Intergaz