1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Privātmāju apkure ar elektrību vai ar sašķidrināto gāzi?

Sākoties ziemai, mājokļa apkure daudziem ir aktuāla tēma. Viņi joprojām nezina, kā labāk apkurināt savu māju, lai taupītu laiku un saglabātu savu komforta līmeni. Mēs jau salīdzinājām divus Latvijā populārus kurināmā veidus: sašķidrināto gāzi un koksnes granulas. Apkure ar gāzi vai granulām. Ko izvēlēties mājas apkurei? Šodien mēs vēlamies salīdzināt elektrības un sašķidrinātās gāzes izmantošanu apkurei.

Darbības principi apkurei ar elektrību

Ja mājas apkurināšanai izmanto elektrību, tad tieši tāpat kā izmantojot gāzi lieto katlus. Ir divu veidu elektriskie katli: stiprināmi pie grīdas un stiprināmi pie sienas. Pie sienas stiprināmiem katliem vidējā jauda ir 5-60 kW un ar tiem var apkurināt telpu, kas nepārsniedz 60 kvadrātmetrus. Savukārt pie grīdas stiprināmiem katliem ir lielāka jauda (no 60 kW) un ar tiem var apkurināt lielākas telpas. Siltummaiņa dzelzs rezervuārā iebūvētie cauruļveida elektrosildītāji (CES) elektrību pārveido siltuma enerģijā. CES sasilda siltumnesēju un pēc tam, sistēmā cirkulējot ūdenim, sasilst arī visas telpas mājā.

Elektriskās apkures priekšrocības

 • Pieejama un viegla uzstādīšana - apkures sistēmas, kurā izmanto elektrību, galvenā priekšrocība ir vienkārša katla uzstādīšana. Turklāt izmaksas par elektrisko kalu montāžu ir salīdzinoši zemas, jo jums nav jāsaskaņo projekts.
 • Ietaupīts laiks - elektriskie katli neprasa tehnisko apkopi un profilaktiskos darbus. Tāpat katls nav regulāri jātīra.
 • Drošība un ekoloģiskums - šobrīd mēs varam teikt, ka drošs ir jebkurš mājas apkures veids. Pateicoties izstrādātajiem drošības standartiem un neskaitāmām pārbaudēm, jūs varat neuztraukties par savu ģimeni.. Elektrība ir dabai draudzīgs apkures veids, jūs varat būt droši arī par apkārtējās vides saglabāšanu. Elektriskās apkures trūkumi

Elektriskajai apkurei ir šādi galvenie mīnusi

 • Elektrības cena - elektrība mūsu valstī ir visdārgākais enerģijas veids (salīdzinājumam - 1 kWh elektroenerģijas maksā divas reizes dārgāk nekā 1 kWh enerģijas, kas iegūta sadedzinot sašķidrināto gāzi.) Tādēļ esiet gatavi tam, ka jums nāksies tērēt visai pieklājīgu summu, lai piesildītu māju līdz nepieciešamajai temperatūrai.
 • Elektriskā katla darbam ir nepieciešama konkrēta, regulāra jauda - citiem vārdiem sakot, ja jūs nevarat izdalīt 1 kW elektrības desmit kvadrātmetru apkurei plus 3-5 kW elektriskajām ierīcēm jūsu mājā, tad elektriskā apkure jums nav vispiemērotākais variants.
 • Elektrisko apkuri nav racionāli izmantot ēkās, kuru platība pārsniedz 100 kv.m.
 • Bieži elektriskās apkures īpašnieki žēlojas par augstfrekvences troksni. Tas var rasties, ja ir nepareizi vai nekvalitatīvi uzstādīts elektriskajai apkurei paredzētais aprīkojums

Darbības principi apkurei, kurā izmanto sašķidrināto gāzi

Lai jūsu mājā būtu pieejama apkure, kurā izmanto sašķidrināto gāzi, pagalmā ir jāuzstāda cisterna, kurā glabāsies kurināmais tai paredzētais kurināmais. Par cisternu jūs varat lasīt mūsu rakstā: Viss, kas jums jāzina par sašķidrinātās gāzes glabāšanas tvertni. Gāze no tvertnes nokļūst ēkā uzstādītā katlā un tālāk tiek izmantota mājas apkurei, ūdens sildīšanai un virtuves plītij. Cisternu var īrēt no piegādātājuzņēmuma un maksāt par to fiksētu abonentmaksu. Piemēram, kompānija Intergaz piedāvā īrēt gāzes cisternu tikai par 65 eiro mēnesī.  

Sašķidrinātās gāzes apkures priekšrocības

 • Ērta lietošana - moderna sašķidrinātās gāzes apkure ir sistēma, kas darbojas saskaņā ar principu „ieslēdz un aizmirsti”. Jums ir tikai jāiestata nepieciešamā temperatūra. Savukārt pateicoties telemetrijas sistēmai, kura ir iekļauta gāzes cisternas īres paketē, uzņēmuma darbinieki jūsu vietā sekos gāzes līmenim tvertnē. Pilnīgi visi gāzes apkures katli ir aprīkoti ar automātisku sistēmu, pateicoties tai jūs varēsiet justies brīvs no rūpēm par apkuri Gāzes katlu automātika.
 • Ātra ieslēgšana - pirmajā mirklī varētu domāt, ka sašķidrinātās gāzes apkures uzstādīšana prasa daudz laika un spēku. Steidzamies paziņot - tas ir mīts. Pateicoties saskaņotam uzņēmumā Intergaz strādājošo darbam, jums nebūs jāuztraucas par uzstādīšanu. Izvēloties apkuri ar sašķidrināto gāzi, jūs sāksiet to lietot jau pēc mēneša.
 • Drošība - nav vērts domāt par to, ka sašķidrinātās gāzes apkure var būt bīstama jūsu veselībai vai drošībai. Visa sistēma ir droša, tā ir aprīkota ar dažādām aizsardzības funkcijām. Tādā visnotaļ teorētiskā gadījumā, ja sāksies noplūde, sistēma automātiski nobloķēs gāzes padevi un atslēgsies līdz brīdim, kamēr tā tiks saremontēta. Plašāk par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas drošību jūs varat izlasīt mūsu iepriekšējā rakstā: Drošība, ierīkojot apkuri ar sašķidrināto gāzi.
 • Ekoloģiskums - Gāzei degot neveidojas kaitīgas vielas, kas varētu piesārņot apkārtējo vidi. Jūs varat būt mierīgi par savu tuvinieku veselību.
 • Autonomija - apkures sistēmu, kurā izmanto sašķidrināto gāzi, var ierīkot ikvienā, pat visgrūtāk sasniedzamajā Latvijas vietā.

Sašķidrinātās gāzes apkures trūkumi

Sašķidrinātās gāzes apkures galvenais trūkums ir nepieciešamība jūsu pagalmā uzstādīt cisternu. Salīdzinot apkures sistēmas, kurās izmanto sašķidrināto gāzi un elektrību, jāuzsver, ka pirmo ir mazliet grūtāk uzstādīt, nekā elektrisko katlu. Taču nedrīkst aizmirst, ka mēs darām visus ar projekta izstrādi un saskaņošanu, kā arī uzstādīšanu un iestatīšanu saistītos darbus. Ja runāt par apkures izmaksām, tad tās būs atkarīgas no jūsu patērētā gāzes daudzuma. Te jāpiemin, ka Intergaz piedāvā vairākus apmaksas variantus. Piemēram: 

 • Izlīdzināto maksājumu, proti, jūs maksājat vienādu, iepriekš zināmu summu katru mēnesi (šī summa tiek aprēķināta katram klientam individuāli, balstoties uz vidējo sašķidrinātās gāzes patēriņu).
 • Samaksa par izlietoto gāzi. Citiem vārdiem sakot, jūs maksājat tikai par izlietoto gāzes daudzumu.

Atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu

Noslēgums

Abi apkures veidi ir droši un viegli lietošanā. Jums nav jātērē laiks regulārai katlu tīrīšanai un apkopšanai. Vienkārši iestatiet jums nepieciešamo temperatūru un baudiet komfortu.. Turklāt gan viena, gan otra apkure ir ekoloģiska un nepiesārņo apkārtējo vidi. Ja runājam par ērtumu, tad nenoliedzams līderis ir apkures sistēma, kurā izmanto sašķidrināto gāzi. Jums nevajadzēs uztraukties par elektrības traucējumiem vai citām neērtībām. Būtiskākā atšķirība, kuru nevaram nepieminēt: sašķidrinātās gāzes apkure būs daudz lētāka, nekā elektriskā apkure. Atcerieties: sazinoties ar uzņēmumu Intergaz jūs saņemsiet īpaši izdevīgu, individuālu priekšlikumu apmaksas grafikam. Protams, ir jāizvēlas tas, kas šķiet ērtāks konkrēti jums. Vienīgi vēlamies atgādināt, ka ēkas ir vēlams siltināt. Plašāk par faktoriem, kuri ietekmē siltuma zudumus jūsu mājā, varat lasīt mūsu bloga ierakstā. Faktori, kas ietekmē jūsu mājas siltuma zudumus.