1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Kā vienkārši aprēķināt sašķidrinātās gāzes apkures izmaksas?

Sašķidrinātā gāze (propāns) šodien ir ikdienā izmantots universāls kurināmais. Pateicoties tās daudzfunkcionalitātei, sašķidrināto gāzi (propānu) var izmantot praktiski jebkurā jomā.

Jūs jau lasījāt par priekšrocībām, ko iegūsiet, izvēloties savai mājai sašķidrinātās gāzes (propāna) apkuri? Pieci iemesli, kādēļ mājas apkure ar sašķidrināto gāzi ir labākā izvēle Tomēr, iespējams, jums nedod mieru cena, kura katru mēnesi būs jāmaksā par patērēto gāzi. Tādēļ saskaitīsim, cik jums mēnesī vidēji būs jāmaksā par sašķidrināto gāzi (propānu), ja izmantosiet to mājas apkurei. Vispirms jāuzsver, ka gāzes apkures katli kalpo daudz ilgāk, nekā cietā kurināmā katli. Jau pateicoties šim faktam jūs varat ietaupīt, izmantojot apkurei gāzi. Summa, kuru iztērēsiet gāzes katla iegādei, būs atkarīga no jūsu vēlmēm un vajadzībām. Gāzes katla vidēja cena: sākot no 500 eiro. Katli, kuriem ir paaugstināts automatizācijas līmenis, būs dārgāki, tiesa, jūs varat iegādāties arī gāzes katlu, kuru var vadīt, izmantojot GSM, pat esot ārpus mājas. Jāuzsver, ka gāze sadegot nerada rūsu un neļauj sakrāties lielam kvēpu daudzumam, tādējādi jūs varat arī ietaupīt, maksājot mazāk par katla apkopi.

Kā aprēķināt sašķidrinātās gāzes patēriņu?

Kā liecina teorētiskie un praktiskie aprēķini, lai apkurinātu 1 m2 un sasildītu ūdeni, gadā ir nepieciešami vidēji 169,95 kW siltumenerģijas. Aprēķiniem būs nepieciešama arī sašķidrinātās gāzes (propāna) pastāvīgā siltumspēja - 12,88 kW/kg un gāzes apkures katla lietderības koeficients - 98%. Uzņēmuma Intergaz speciālisti iesaka šādu formulu, kas palīdz aprēķināt ar sašķidrinātās gāzes (propāna) apkuri saistītās izmaksas: ((169,95/12,88)/0,98) * jūsu mājas platība * cena par 1kg sašķidrinātās gāzes.  Tādējādi, izmantojot šo formulu, mēs varam aprēķināt, cik daudz kurināmā būs nepieciešams konkrēti jūsu mājas apkurei. Summa, kas nepieciešama visai apkures sezonai, būs atkarīga no apkurināmās platības un 1kg gāzes cenas. Šī raksta tapšanas brīdī (09.01.2015) 1 kg sašķidrinātās gāzes (propāna) maksāja 0,895 eiro. Svarīgi! Šī summa ir aprēķināta tikai mājas apkurei un ūdens uzsildīšanai. Jāatceras, ka gāze tiek lietota arī ēdiena gatavošanai. Patērētās gāzes apjoms būs atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, cilvēku skaita ģimenē, griestu augstuma, logu skaita un jum komfortablas temperatūras. Svarīgs apsvērums, kam jāpievērš uzmanība, aprēķinot sašķidrinātās gāzes patēriņu apkurei, ir jūsu mājas siltumizolācija. Plašāk par to var lasīt mūsu rakstā: Faktori, kas ietekmē siltumzudumus jūsu mājā. Atcerieties, ka moderns kondensāta katls var ietaupīt jūsu līdzekļus. Ja jūsu nezināt, kam ir jāpievērš uzmanība, izvēloties gāzes katlu, piedāvājam izlasīt mūsu rakstu: Kā izvēlēties gāzes katlu? Svarīgākie raksturlielumi.

Gāzes katlu drošība

Kur vērsties, lai pakonsultētos par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanu?

SIA “Intergaz” nodrošina pilnu pakalpojumu spektru attiecībā uz sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanu: projektēšanu, projekta saskaņošanu, uzstādīšanu un sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas tālāko tehnisko apkalpošanu.

Kāpēc “Intergaz”?

  • Fantastiska pieredze – 20 savas pastāvēšanas gados uzņēmums “Intergaz” izveidojis vairāk nekā 3785 autonomās gāzesapgādes sistēmas – no privātmājām un kotedžu ciematiem līdz lieliem rūpnieciskajiem objektiem. Starp “Intergaz” klientiem ir tādi uzņēmumi kā “Piebalgas alus”, “Pure Chocolate”, “Balticovo” un daudzi citi.
  • Pašiem savas uzstādīšanas brigādes – uzņēmuma “Intergaz” kvalificētie speciālisti izpilda visu montāžas, palaišanas un sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas servisa apkalpošanas darbu kompleksu.
  • Neesam atkarīgi no starpniekiem – mums ir pašiem savs gāzes termināls, noliktavu komplekss, kā arī kvalificēti štata darbinieki un pilns nepieciešamā aprīkojuma klāsts sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas uzstādīšanai visā Latvijā.
  • Strādājam visā Latvijā – uzstādām sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas jebkurā, pat visgrūtāk sasniedzamākajā Latvijas vietā.

Uzņēmuma “Intergaz” kvalificētie speciālisti veiks finanšu aprēķinus un izvēlēsies jūsu mājai piemērotāko gāzes aprīkojumu. Pieteikt kvalificēta speciālista bezmaksas izbraucienu iespējams, zvanot uz īso tālruņa numuru 1804 vai aizpildot pieteikumu mūsu mājaslapas

Klientu atsauksmes par SIA Intergaz