1804 Bezmaksas tālrunis
Uzdot jautājumu
Mēs jums atbildēsim 3 stundu laikā

Ko izmantot apkurei, ja nav pieejama dabas gāze?

Nenoliedzami, mājas pirkšana ir priecīgs notikums gan jums, gan jūsu ģimenei. Taču, kad pirmās emocijas norims, tās nomainīs sūrā realitāte: jātaisa remonts, jāatjauno mājas ārējā apdare, iespējams, nepieciešama pilnīga mājas renovācija. Piekritīsiet, reti izdodas nopirkt māju, kuru nav nepieciešams pārbūvēt, lai tā atbilstu sapņiem un vēlmēm.Ja vienīgais, kas jums jādara - jāveic neliels remonts, tad iesakām ieskatīties mūsu blogā, kur atradīsiet daudz dažādu padomu, kas varētu jums palīdzēt. Taču, ja jums ir jāizlemj, ar ko apkurināt māju, lai būtu silti, omulīgi un ne pārāk dārgi, tad šis raksts ir domāts tieši jums. Šodien tirgū ir pieejami vairāki mājas apkures varianti. Patiesībā jums būs jāizvēlas viens no šādiem variantiem: 

 • malka;
 • koksnes granulas;
 • elektrība;
 • dabas gāze;
 • sašķidrinātā gāze;
 • ģeotermālā apkure;
 • dīzeļdegviela.

Apkure ar dabas gāzi: priekšrocības un trūkumi

Izpētot mājas apkuri ar dabas gāzi, var secināt, ka tas ir viens no visērtākajiem, ekonomiski izdevīgākajiem un ekoloģiski tīrākajiem apkures veidiem. Izvēloties apkuri ar dabas gāzi, lielākā problēma ir fakts, ka gāzes pievilkšana vietā, kur tās nav, maksā pietiekami dārgi, turklāt jums būs jāgaida diezgan ilgi, līdz jūsu māju pieslēgs dabas gāzes centrālajai maģistrālei. Iemesls, kādēļ pieslēgšanās centrālajam gāzes vadam notiek tik lēnu, ir šāds: ikviens jauns pieslēgums prasa jaunu projektu un pietiekami lielas finanšu investīcijas uzņēmumam, kas apsaimnieko pašu maģistrāli. Parasti uzņēmums individuāli izskata ikvienu pieslēguma pieprasījumu un jaunu cauruļu likšanu un pēc visiem aprēķiniem nolemj, vai ir izdevīgi vilkt gāzes vadu līdz norādītajai vietai. Visbiežāk iesniegumu par dabas gāzes pieslēgumu un cauruļu ievilšanu raksta vairāku privātmāju īpašnieki, kuri dzīvo kaimiņos, vai arī iesniegumu iesniedz tā ciemata vārdā, kas ir ieinteresēts pieslēgumā. Šajā gadījuma centrālās maģistrāles atzara kopējā vērtība tiek dalīta ar to māju skaitu, kuras vēlas pieslēgumu, un pēc tam māju īpašnieki lemj, vai viņi vēlas finansēt šo projektu, vai nē. Tas nozīmē, ka līdz brīdim, kamēr jūsu mājai pievilks dabas gāzi, ir jāmeklē risinājums, kā šajā laikā mājokli apkurināt. Izvēlēties pagaidu apkuri, kura jūs sildīs, kamēr jūs gaidāt pieslēgumu dabas gāzei, var būt vēl sarežģītāk, nekā izvēlēties pastāvīgo mājas apkuri. Tā kā pēc pieslēgšanās dabas gāzei pagaidu apkure kļūs lieka, ir jāveic ļoti rūpīgi aprēķini par apkures sistēmas izveidi un pieslēgšanu.

Kuru apkuri izvēlēties, kamēr jūs gaidāt dabas gāzes pieslēgumu?

apkure ar granulam

Šobrīd apkure ar koksnes granulām ir viena no vispopulārākajām tirgū. Tiek uzskatīts, ka šis kurināmais ir salīdzinoši lēts, bet pašu sistēmu var pietiekami ātri ierīkot. Taču jāņem vērā, ka, izvēloties apkuri ar koksnes granulām, pēc dabas gāzes apkures ierīkošanas cietā kurināmā katls jūsu mājā kļūs par lieku mantu, kura aizņem daudz vietas un kuras iegādei iztērēta diezgan liela naudas summa (no 4000 eiro). Izvēloties apkuri ar koksnes granulām, der atcerēties arī to, ka jums būs nepieciešama pilnīgi sausa telpa mājā, kurā glabāsiet granulu iesaiņojumus. Neaizmirstiet arī tādu būtisku faktoru kā pelni, kuri paliek pēc granulu sadegšanas. Jums nāksies ik dienu atrast laiku katla attīrīšanai no izdedžiem un pelnu savākšanai. Izvēloties elektrisko apkuri, esiet gatavi tam, ka iegādātie katli izrādīsies nevajadzīgi. Turklāt jāatceras, ka elektriskā apkuri maksā ļoti dārgi. 

elektriski silditaji

Elektriskās apkures priekšrocība ir ātra un vienkārša ierīkošana. Turklāt, ja jūsu māja ir nodrošināta ar nepieciešamās jaudas elektropieslēgumu, jums nebūs jāgaida apkures projekta saskaņošana, tādēļ mājā diezgan ātri saņemsiet siltumu. Izvēloties ģeotermālo apkuri, jums jāgatavojas tam, ka apkures maģistrāļu sākotnējā ierīkošana prasīs būtiskus ieguldījumus (aptuveni 12 000 eiro). 

geotermiska-apkure

Ģeotermālās apkures trūkums ir tas, ka, kaut arī no zemes iegūtā enerģija ir absolūti bez maksas, nāksies maksāt par sūkņu darbību. Siltumsūknis darbojas ar elektrību, un 1 kW elektrības dod 3 kW siltumu. Proti, jums ir jāgatavojas tam, ka rēķins par elektrību būtiski pieaugs. Vēl viens populārs apkures variants, kuru jūs varat izmantot, ir malkas apkure. 

apkure-ar-malku

Iespējams, šajā gadījumā tāpat kā izvēloties apkuri ar koksnes granulām, iegūsiet lētāku kurināmo, jo malka ir vislētākais mājas apkurē izmantojamais materiāls. Taču, pirms sākt kurināt māju ar malku, jāatceras, ka jums nāksies ierīkot katlu vai malkas krāsni, kura vēlāk var izrādīties pilnīgi lieka. 

Starp citu, runājot par malkas apkures katlu, jāuzsver, ka jums nāksies ne tikai to regulāri tīrīt (tāpat kā koksnes granulu katlu) bet arī atrast līdzenu un izturīgu virsmu tā uzstādīšanai. Katls ir diezgan kompakts, tomēr to gatavo no čuguna un tam ir iespaidīgs svars.

Neaizmirstiet arī par to, ka jums nāksies atrast atsevišķu telpu kurināmajam un, protams, tērēt laiku, lai malku sakrautu pēc tās atvešanas. Jāuzsver, ka malkas sakraukšanai, iekuršanai un tīrīšanai jūs gadā tērējat apmēram 100 stundas sava laika.

Vēl viens mājas apkurināšanās variants – dīzeļdegvielas izmantošana. Tā ir pilnīgi droši lietojama mājā, turklāt dīzeļdegvielas lietderības koeficients nav ne ar ko sliktāks par gāzi, ar šo kurināmo jūsu mājā būs tikpat silti un omulīgi, kā apkurē izmantojot gāzi. 

dizeldegvielas-apkures

Bet kā ar trūkumiem?

Dīzeļdegvielai ir nepatīkama smaka, tādēļ izvēloties šo apkures veidu, jums būs jāparūpējas par kvalitatīvu ventilācijas sistēmu. Turklāt būs ļoti rūpīgi jāizvēlas kurināmais – izmantojot nekvalitatīvu degvielu jūs riskējat piesārņot siltummaiņus, tā dēļ samazināsies lietderības koeficients, būs citas problēmas un lieki tēriņi. Vēl viens dīzeļdegvielas trūkums ir cena – tā ir tikai nedaudz lētāka nekā izmaksas par elektrisko apkuri.

Vai ir risinājums?

Viens no visoptimālākajiem pagaidu apkures variantiem ir autonoma gāzes apgādes sistēma ar sašķidrināto gāzi. 

tablica-lv

Kādēļ apkure ar sašķidrināto gāzi ir vislabākā alternatīva apkurei ar dabas gāzi? Pirmkārt, sistēmas ierīkošana nav ilga. Ierīkošanai ir vairāki posmi, un kopumā tiek ilgst aptuveni pusotru mēnesi. Plašāk par gāzes sistēmas ierīkošanu jūs varat lasīt šeit. Otrkārt, jums jebkurā gadījumā nāksies vilkt cauruļvadu, kuru pēc tam pieslēgs pie dabas gāzes cauruļvadiem. Proti, pēc tam, kad jums pieslēgs dabas gāzes apkuri, jums nebūs lieka aprīkojuma, par kuru jūs jau būsiet samaksājis lielu naudas summu. 

Vēl viena priekšrocība, kuru jūs iegūstat, izvēloties Intergaz sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu, kamēr jūs gaidāt dabas gāzes pieslēgumu savai mājai – jums nav jāpērk gāzes apgādes sistēma, jūs varat to saņemt lietošanā tikai par 65 eiro mēnesī. Turklāt līgums tiek slēgts uz desmit gadiem, taču jūs varat to lauzt jebkurā mirklī, samaksājot līguma laušanas summu. Svarīgi! Pat pēc tam, kad jūs lauzīsiet lūgumu ar uzņēmumu Intergaz, cauruļvads paliks jūsu īpašumā. Ko jūs vēl iegūsiet, kā pagaidu risinājumu izvēloties apkuri ar sašķidrināto gāzi? Katls, kuru jūs nopirksiet, derēs arī apkurei ar dabas gāzi. Turklāt izvēloties apkuri ar sašķidrināto gāzi kā pagaidu risinājumu, kamēr jūs gaidāt dabas gāzes pieslēgumu mājai, jūs ne tikai neko nezaudējat, bet arī iegūstat. Vērtējiet paši:

 • Jūs varat nepirkt, bet lietot Intergaz gāzes apgādes sistēmu tikai par 55 eiro mēnesī.
 • Jūsu mājai tiks pievilkts gāzes vads, kuru jūs jebkurā brīdī varat izmantot dabas gāzes apkurei.
 • Jums tiks ierīkots katls, kuru varēs izmantot apkurei ar dabas gāzi.
 • Jūs iegūsiet komfortu un siltumu, nezaudējot naudu.

Atsauksmes par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmu

Ja jūs šaubāties un domājat, ka kurināmais apkurei izmaksās pārāk dārgi, vēlamies uzsvērt: mūsu pieredze rāda, ka vienas enerģijas vienības cena, kas iegūta no koksnes granulām, ir līdzīga vienībai, kas iegūta no sašķidrinātās gāzes. Tātad jums nepieciešamās temperatūras nodrošināšanai jūs iztērēsiet vairāk granulu un mazāk gāzes, tādējādi par granulām samaksāsiet aptuveni tikpat, cik par sašķidrināto gāzi.

Turklāt Intergaz piedāvā divus ērtus veidus, kā samaksāt par izlietoto gāzi.Izlīdzinātais maksājums, ar kuru jūs katru mēnesi maksājiet vienādu summu, kas ir aprēķināta tieši jums.

Faktiskā patēriņa apmaksa – jūs maksājiet tikai par to, ko esat patērējuši iepriekšējā mēnesī.Būtiskākais, lai izvēlētā apkure būtu ērta tieši jums un jūsu ģimenei. Gāzes apkure ir lieliska izvēle tiem, kuriem rūp savs laiks. Taču vai jūs esat ar mieru gaidīt veselu gadu, lai pieslēgtu apkuri ar dabas gāzi, ja autonomā apkures sistēma ar sašķidrināto gāzi spēj jūs nodrošināt ar siltumu, komfortu, tādām pat ērtībām kā dabas gāze, taču tās uzstādīšana būs teju četras reizes ātrāka?

Ja jums ir kādi jautājumi par sašķidrinātās gāzes apkures sistēmas ierīkošanu jūs tos varat uzdot komentāros zem raksta, mūsu speciālisti ar prieku pastāstīs par visu, kas jūs interesē par autonomo gāzes apgādes sistēmu ar sašķidrināto gāzi. Ja jūs vēlaties ar mūsu speciālistiem konsultēties pa telefonu, jūs varat atstāt savu pieteikumu mūsu zvanu centrā pa bezmaksas telefonu 1804, un kāds no mūsu speciālistiem sazināsies ar jums vienas darba dienas laikā.